• liepos 22 d., Pirmadienis

Begonijos balkonams: žiedų spalvų žaismas

Svarstantiems, kokiomis žiedų spalvomis nuspalvinti balkonus šią vasarą, verta pagalvoti apie begonijas. Jų spalvų ir atspalvių – daugybė. Ir pamirškite mitą, kad begonijos yra lepios, skirtos vien darželiams ar uždariems balkonams…

 

Tinka visur

Balkonus galima puošti visomis begonijomis. Tinka visos – ir smulkios iš visadžydžių (Semperflorens) grupės, ir gumbinės. Kada sodinti – spręskite pagal orus. Jei naktimis oro temperatūra nebenukrinta žemiau 5 ºC, begonijos lauke jausis gerai. Uždaruose balkonuose jas galima pasodinti dar anksčiau – jau pirmomis gegužės dienomis arba (šiltą pavasarį) balandžio pabaigoje.

Begonijos nėra vienišės – jos lengvai pakenčia kitų gėlių draugiją. Saulėtose vietose šias gėles tinka derinti su svyrančiomis lobelijos, šlamučiais, o pavėsyje – su Valero sprigėmis.

Begonijos greitai prisitaiko, gerai auga bet kokioje vietoje. Jos pakenčia ir pavėsį, ir visą dieną kaitinančią saulę. Tik saulėkaitoje jas tenka dažniau laistyti. Bet ten – ir žiedų daugiau, ir kupsteliai tankesni, ir spalvos ryškesnės.

Palyginti su kitomis gėlėmis, begonijos yra gana atsparios drėgmės trūkumui. Šios gėlės pakančios sausrai, nes sugeba kaupti vandens atsargas gumbuose ar mėsinguose stiebuose. Taigi 2–3 dienas nelaistytos jos nežus. Tik nereikia tuo piktnaudžiauti: norint, kad begonijos visada būtų puošnios ir gausiai žydėtų, laistyti jas reikia dažnai, bet saikingai. Perdžiūvusios begonijos nubarstys žiedus ir dalį lapų: turės praeiti šiek tiek laiko, kol jos atsigaus.

 

Galimos bėdos

Labiau nei sausra begonijoms kenkia užmirkimas. Perlaisčius begonijas arba auginimo indams užmirkus po ilgo lietaus, gali greitai prasidėti pašaknio puvinys.

Kartais begonijas užpuola amarai, voratinklinės erkutės, o antroje vasaros pusėje – baltasparniai. Vis dėlto begonijos nėra patys mėgstamiausi kenkėjų augalai. Jei greta augs lobelijos ar surfinijos – kenkėjai pirmiausiai įsikurs ten.

Esant drėgnam orui, arba jei uždaras balkonas retai vėdinamas, begonijas gali užpulti miltligė. Pastebėję ant lapų pilkšvas apnašas, nupurkškite gėles fungicidais.

 

Keli patarimai

Begonijos sodinamos į nerūgštų durpių substratą arba durpinės ir kompostinės žemės mišinį. Sodinimo indai turi būti švarūs (išpiltos senos žemės, nuplautos sienelės). Jų dydis parenkamas pagal sumanytą derinį. Jei auginsite vieną svyrančią begoniją, užteks 1,5 l talpos vazono. Ant indo dugno būtinai beriamas drenažo sluoksnis. Taip pat dugne privalo būti skylučių vandens pertekliui išbėgti.

Substrato drėgmę vėsiu oru tikrinkite kas kelias dienas, o prasidėjus karščiams – kasdien. Jis turi būti vidutinio drėgnumo, ne sausas ir ne šlapias. Laistykite ne vėsesniu kaip aplinkos temperatūra vandeniu.

Tręšti galima kas 2 savaites, laistant trąšų tirpalu arba iš anksto į substratą įmaišant ilgo veikimo trąšų granulių. Tinka universalios ir žydinčioms gėlėms skirtos trąšos.

Rudenį, vėstant orams, žiedų vis mažėja. Apsvarstykite, ar norėsite begonijas pasilikti kitiems metams. Gumbelius iki pavasario nesunku išlaikyti 5–7 ºC temperatūros rūsyje, o neformuojančias gumbelių – šviesioje, nelabai šiltoje patalpoje.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius