• gruodžio 13 d., Penktadienis

Bitininkystė – ir mokslas, ir menas

Daugelis išgirdę žodį bitininkas mintyse piešia baltu skafandru it kosmonautas apsiginklavusį augalotą vyriškį su dūmine rankoje. Na, ar bent jau užsimaukšlinusį didžiulį šalmą ant galvos, mat ją saugoti reikia. Tačiau susitikus su broliais bitininkais Ignu ir Viliumi, visos tavo ankstesnės žinios apie bites ir bitininkystę kažkur pradingsta. Ir jei pradžioje dar bandai tikėtis kokių nors apsaugos priemonių ar ginčytis, kad nesiartinsi prie avilio daugiau kaip per 100 m, tai po gero pusvalandžio nė nepajunti, kaip visi šie įsitikinimai sugriūva. Kur negrius išvydus brolius vienais marškinėliais prie skruosto glaudžiančius savo numylėtines ar švelniai jas glostančius. Tokie jau tie broliai – kaip prieš bites, taip ir prieš žmones – nuoširdūs, paprasti ir be šarvų. Ne veltui mūsų protėviai tikėjo, jog bitininku gali būti tik geras, nepiktas žmogus. Šiandien broliai džiaugiasi didžiuliu šiuolaikišku bitynu ir produkcija, kuri apskrieja kone visą pasaulį. Tačiau pradžioje viskas buvo kitaip – vos keli rankų darbo aviliai ir daug daug noro, meilės bei tikėjimo tuo, ką darai. Bet apie viską – nuo pradžių.

Nuo seno avilio prie šiuolaikinės bitininkystės

Kai bitininkavimo kelias prasidėjo, niekas, net patys dvyniai, netikėjo, kad jis taps viso gyvenimo tikslu ir aistra. Dar pilnametystės nesulaukę broliai parsigabeno iš senelių sodybos seną avilį ir sugavo savo pirmąjį spiečių. Jau tada drąsos netrūko – nuo medžio vikriai nusikabino kokoną ir perkraustė darbininkes į avilį. Taip ir prasidėjo meilė iš pirmo žvilgsnio, kuri ilgainiui vis augo. Broliai viską – rėmelio iki avilio – darosi patys. O kad jie išties nagingi, galima nuspėti iš bityne stovinčios bičių ir medaus dievo Bubilo skulptūros.

 

„Brolių medus“ archyvo nuotr.

Visą Amandos Račkauskytės straipsnį skaitykite žurnalo „Sodo spalvos“ birželio numeryje.

Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Gruodžio 13, penktadienis.
  • Saulė teka 08:34, leidžiasi 15:52.
  • Mėnulis teka 12:25, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis Žuvyse 14.39, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gruodžio 7 d.
  • Eiviltė, Kastautas, Kastė, Kastytis, Liucija, Liucė, Lucija, Otilija.
  • Šventosios Liucijos diena - šviesos nešėjos
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti šildomuose šiltnamiuose auginamas lapines daržoves. Vėdinkite patalpas, valykite grindis, atlikite santechnikos darbus. Ruoškite medieną statyboms, skerskite gyvulius. Nepalanki diena naikinti drėgmę ir pelėsius patalpose, dažyti, mušti sviestą.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau papuošėte kalėdinę eglutę ?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus