• vasario 16 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Bonsų formavimo menas

Šis menas atsirado Kinijoje prieš 2 000 metų, vėliau itin paplito Japonijoje. Šio meno esmė – augalus formuoti taip, kad jie atrodytų kuo senesni ir mažesni. Bonsai turi priminti augalus, natūraliai augančius gamtoje ir nuolat pučiamus vėjų. Šie miniatiūriniai medeliai – tarsi gyvos skulptūros. Tam tikrame vazone galima auginti vieną augalą ar visą jų grupę. Skiriama itin daug bonsų formavimo stilių, pavyzdžiui, chokkan (tiesi forma), shakkan (pasvirusi forma), sharimiki (vadinamasis negyvo medžio stilius), fukinagashi (vėjo suformuota forma), kengai (kaskadiška forma), sakkan (trikamienė forma).

 

Priežiūra

 

Originali bonsų išvaizda perša mintį, kad jiems reikia išskirtinės priežiūros. Taip iš tikrųjų ir yra. Šiems mažiems medeliams reikia ne tik ypatingos vietos ir tinkamos drėgmės – būtina dažnai genėti šakas ir trumpinti šaknis. Jei nebus laikomasi šių pagrindinių priežiūros taisyklių, bonsai pradės savaip augti ir greitai įgaus savo prigimčiai būdingas formas.

Daugelis pamačiusiųjų šiuos mažyčius medelius užsikrečia jų formavimo „bacila“ – čiumpa vielą, specialius įrankius ir pradeda darbą. Bonsai formuojami daugybę metų. Šia veikla, jei tik yra noro, galima užsiimti nuolat.

 

Tinkamas „rėmelis“

 

Bonsai sodinami ir auginami specialiuose plokščiuose keraminiuose induose. Šių vazonų forma – ypatinga, ji pritaikyta prie labai sumažintos medelių šaknų sistemos. Tokius indus dažnai puošia Tolimųjų Rytų ornamentai, jų dugne gausu skylių vandeniui nutekėti. Miniatiūriniai medeliai puikiai atrodo ant pakylų ar lentynėlių, paprastai komponuojami su akmenimis ir įvairiais dekoratyviniais daiktais. Taip kuriamas miniatiūrinis kraštovaizdis.

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 16, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:40, leidžiasi 17:27.
  • Mėnulis teka 02:02, leidžiasi 10:52.
  • Mėnulis Šaulyje 06:07. Delčia 00:17.
  • Julijona, Laimutė, Tautvydė, Vytis.
  • Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
  • Vaisių dienos. Sėkite, sodinkite porus, salierus, svogūnus, ridikėlius šildomuose inspektuose ar ant palangės. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus) ir daigus daržovių, gėlių. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Valykite ir tvarkykite namus, rūsius, langus. Netinkama diena sodinti gūžines salotas, ravėti.
  • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius