• balandžio 9 d., Ketvirtadienis

Bonsų formavimo menas

Šis menas atsirado Kinijoje prieš 2 000 metų, vėliau itin paplito Japonijoje. Šio meno esmė – augalus formuoti taip, kad jie atrodytų kuo senesni ir mažesni. Bonsai turi priminti augalus, natūraliai augančius gamtoje ir nuolat pučiamus vėjų. Šie miniatiūriniai medeliai – tarsi gyvos skulptūros. Tam tikrame vazone galima auginti vieną augalą ar visą jų grupę. Skiriama itin daug bonsų formavimo stilių, pavyzdžiui, chokkan (tiesi forma), shakkan (pasvirusi forma), sharimiki (vadinamasis negyvo medžio stilius), fukinagashi (vėjo suformuota forma), kengai (kaskadiška forma), sakkan (trikamienė forma).

 

Priežiūra

 

Originali bonsų išvaizda perša mintį, kad jiems reikia išskirtinės priežiūros. Taip iš tikrųjų ir yra. Šiems mažiems medeliams reikia ne tik ypatingos vietos ir tinkamos drėgmės – būtina dažnai genėti šakas ir trumpinti šaknis. Jei nebus laikomasi šių pagrindinių priežiūros taisyklių, bonsai pradės savaip augti ir greitai įgaus savo prigimčiai būdingas formas.

Daugelis pamačiusiųjų šiuos mažyčius medelius užsikrečia jų formavimo „bacila“ – čiumpa vielą, specialius įrankius ir pradeda darbą. Bonsai formuojami daugybę metų. Šia veikla, jei tik yra noro, galima užsiimti nuolat.

 

Tinkamas „rėmelis“

 

Bonsai sodinami ir auginami specialiuose plokščiuose keraminiuose induose. Šių vazonų forma – ypatinga, ji pritaikyta prie labai sumažintos medelių šaknų sistemos. Tokius indus dažnai puošia Tolimųjų Rytų ornamentai, jų dugne gausu skylių vandeniui nutekėti. Miniatiūriniai medeliai puikiai atrodo ant pakylų ar lentynėlių, paprastai komponuojami su akmenimis ir įvairiais dekoratyviniais daiktais. Taip kuriamas miniatiūrinis kraštovaizdis.

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:31, leidžiasi 20:11.
  • Mėnulis teka 22:12, leidžiasi 07:30.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 8 d.
  • Aurimas, Dalia, Kleopas, Maja, Paladijus.
  • Didysis ketvirtadienis
  • Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves. Negalima kirsti medžių.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius