• liepos 15 d., Pirmadienis

Braškių ligos ir mitai apie vyriškus ir moteriškus daigus

Pasodinę braškių daigus, laukiame išsvajotos raudonos uogytės. Ach, kokia ji bus skani! Net čepsime, prisiminę jos skonį. Tačiau ateina ir gegužė, ir birželis, o braškyne – vienas kitas žiedelis, tik daug lapų. Tuoj skubame socialiniuose tinkluose klausti, kodėl nežydi braškės? Kodėl lapai dideli, gražūs, o žiedas – tik vienas kitas. Vyresnės moterys skuba padėti: „Jūs pasodinote vyriškus daigus. Taip, braškių daigai būna vyriški ir moteriški. Moteriški žydi, o vyriški tik lapus augina…“ Kaip gaila, kad jaunieji augintojai patiki ir nepasidomi rimčiau: braškės yra SAVIDULKĖS, neturi jokių berniukiškų ir mergaitiškų daigų! Vėlyvesnės veislės yra kryžmadulkės. Joms reikia kitos vėlyvos ar remontantinės veislės kaimynystėje, kad uogų būtų gausu.

 

Kodėl braškių daigai augina lapus ir nežydi?

 1. Kartais nusiperkame įvairių daigų ir juos sukišame į lysvę bet kaip. Ir štai vieni žydi, kiti – ne. Sukame galvą, kodėl, bet pamirštame, kad gal braškių daigai susimaišė pagal savo derėjimo ankstyvumą (vėlyvumą)? Įsmeikite pagaliuką ties tais daigais, kurie dar nežydi. Jei jie nepražys iki birželio pabaigos, tikėtina, juos gavote iš seno braškyno ir galite drąsiai rauti lauk.

 1. Dar braškės nežydi dėl didelės meilės ir priežiūros! Esu ne kartą kartojusi: jų daigus sodinkite į pailsėjusią žemę, kurioje nebuvo augintos bulvės, pomidorai, senos braškės ir žemuogės. Ir tikrai pirmamečių sodinukų NETRĘŠKITE! Jokio mėšlo, jokių dilgėlių raugų, jokių pirktinių trąšų! 2019 metais mačiau „sudegusių“ braškynų nuotraukas arba, priešingai, braškių lapus iki kelių. Permylėtos braškės jums tikrai neatsidėkos uogomis. Priešingai – žiūrėsite į „palmių“ lapus ir klausite senų moteriškių, o gal čia vyriški daigai?

 1. Kokybiški daigai būna tik pirmamečių braškių. Jos dar nebūna paveiktos nei ligų, nei kenkėjų, nebūna nualintos žiemos. Kuo senesnis braškynas, tuo prastesni daigai. Ne, lapus tie daigai turi fantastiškai gražius, bet ar jums reikia gražių lapų, ar uogų? Toliau noriu pakalbėti apie braškių ligas, kurios prisideda prie mitų apie vyriškus daigus gimimo.

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Liepos 15, pirmadienis.
 • Saulė teka 05:02, leidžiasi 21:47.
 • Mėnulis teka 16:02, leidžiasi 00:20.
 • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
 • Bonaventūras, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija (Rožė)
 • Žalgirio mūšio diena (1410 m.)
 • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
 • Liepos viduryje kukuojanti gegutė pranašauja ilgą vasarą.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius