• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Bruknės – gražus ir nereiklus augalas

Jei apima liūdesys žiūrint į baigiančius nužydėti sodo gėlių žiedus, paieškokite ko nors nebijančio besikeičiančių orų. Gerą nuotaiką sužadins rudenį raudonuojančios bruknės. Lygiai prieš metus žurnale rašėme apie šių augalų vaistines savybes, o dabar pakalbėkime apie grožį ir skonį.

 

 

Bruknės yra gana nereiklios ir gerai auga vazonuose. Jei veislės bus pakartotinai žydinčios ir derančios, uogelėmis jų krūmokšniai puošis nuo rugpjūčio iki spalio pabaigos.

Vazonuose augančių bruknių privalumų tikrai daug. Jos labai gražios ir žydinčios, ir apkibusios uogomis, ir žaliuojančios pradėjus kristi sniegui. Drąsiai vazonus statykite ant stalo, suoliuko ar bet kur – skanaukite uogeles nuo palinkusių šakelių.

Auginti bruknes vazonuose paprasta. Jų priežiūra mažai kuo skiriasi nuo daugumos gėlių.

Jei įsigijote bruknių vazonėliuose tik dabar, jas pastatykite šviesioje, saulėtoje vietoje. Rugsėjo mėnesį dienos jau yra trumpesnės, o gardžiam antram derliui sunokti reikia saulės.

Tikrinkite žemės drėgnį ir laistykite pagal poreikius. Kad derlius sėkmingai sunoktų, ji turi būti vidutinio drėgnumo, bet ne šlapia. Nepalikite vandens vazonų padėkluose, išpilkite jį ir po lietaus. Bruknės lengviau ištveria sausras nei užmirkimą. Kelis mėnesius iki žiemos jas galite laistyti ir kalkingu vandentiekio vandeniu. Bet jei yra galimybė, naudokite lietaus arba atvirų vandens telkinių vandenį. Mat bruknės labai nemėgsta užkalkėjusios žemės. Be to, į vandens kokybę reikėtų atkreipti dėmesį, jei vazonuose jas ketinate auginti ilgai – visą sezoną ar net kelerius metus.

Nuotraukoje – bruknės ‘Miss Cherryʼ. Jos siekia iki 40 cm aukščio, labai gausiai žydi gegužę ir birželį, sunokina dideles uogų kekes. Ši veislė atspari daugeliui ligų.

„Plantipp“ nuotr.

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2020 m. rugsėjo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius