• sausio 27 d., Pirmadienis

Cementas – nebrangi medžiaga unikaliai kūrybai

Prieš trejus metus dvi Šilutėje gyvenančios draugės Jolanta ir Raminta tradiciškai prieš Kalėdas susitiko su klasiokėmis Ramintos sodyboje. Šis susitikimas buvo planuotas, tik štai jo metu gimusi idėja – visai netikėta. Vis dėlto – labai vykusi: draugės nusprendė iš cemento pasigaminti lauko vazonus.

 

 

Cementą draugės pasirinko dėl to, kad jis esą nebrangus, su juo dirbti – paprasta, o iš jo pagaminti vazonai – tvirti. Tikėdamos šiais mitais, moterys pradėjo dirbti. Tačiau… „Pasidomėjusios, ką siūlo dabartiniai gamintojai, pastebėjome, kad trūksta lauko vazonų dydžių, spalvų ir formų, o ir kainos nedžiugino. Pradžia buvo labai sunki, kadangi neįsivaizdavome, kad cementas yra toks įnoringas. Pirmieji mūsų gaminiai skilo, trūkinėjo. Teko ieškoti informacijos apie cemento savybes, džiūvimo ypatumus ir temperatūros poveikį gaminiams“, – pasakoja Jolanta.

Cemento mylėtojos gamina temperatūrų kaitai atsparius vazonus ir dekoratyvines lauko detales. Juos drąsiai galima palikti žiemoti lauke. „Darbų eigoje supratome, kad cemento galimybės yra beribės. Gavusios įdomų užsakymą, su didžiuliu malonumu imamės įgyvendinti naują projektą. Pavyzdžiui, tokiu projektu tapo naujų kalėdinių žaislų gaminimas eglutės papuošimui. Iš cemento gaminami kamuoliai ir kamuoliukai gali tapti ne tik sodybos aplinkos puošybos elementais, bet ir išskirtinėmis interjero detalėmis“, – pasakoja Raminta.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.

 

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotraukos – „JR kūryba“.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 27, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 16:46.
  • Mėnulis teka 09:48, leidžiasi 19:29.
  • Mėnulis Žuvyse 02:44, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 24 d.
  • Angelė, Ilona, Jogundas, Natalis, Vytenis.
  • Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena
  • Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Sėkite, pikuokite lapines daržoves ant palangės. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį.
  • Jei sausio mėnesį oras giedras, tai šienapjūtė bus gera, o jei apsiniaukę, su atodrėkiais, tai ir šienapjūtė bus šlapia.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2