• rugpjūčio 12 d., Trečiadienis

Cementas – nebrangi medžiaga unikaliai kūrybai

Prieš trejus metus dvi Šilutėje gyvenančios draugės Jolanta ir Raminta tradiciškai prieš Kalėdas susitiko su klasiokėmis Ramintos sodyboje. Šis susitikimas buvo planuotas, tik štai jo metu gimusi idėja – visai netikėta. Vis dėlto – labai vykusi: draugės nusprendė iš cemento pasigaminti lauko vazonus.

 

 

Cementą draugės pasirinko dėl to, kad jis esą nebrangus, su juo dirbti – paprasta, o iš jo pagaminti vazonai – tvirti. Tikėdamos šiais mitais, moterys pradėjo dirbti. Tačiau… „Pasidomėjusios, ką siūlo dabartiniai gamintojai, pastebėjome, kad trūksta lauko vazonų dydžių, spalvų ir formų, o ir kainos nedžiugino. Pradžia buvo labai sunki, kadangi neįsivaizdavome, kad cementas yra toks įnoringas. Pirmieji mūsų gaminiai skilo, trūkinėjo. Teko ieškoti informacijos apie cemento savybes, džiūvimo ypatumus ir temperatūros poveikį gaminiams“, – pasakoja Jolanta.

Cemento mylėtojos gamina temperatūrų kaitai atsparius vazonus ir dekoratyvines lauko detales. Juos drąsiai galima palikti žiemoti lauke. „Darbų eigoje supratome, kad cemento galimybės yra beribės. Gavusios įdomų užsakymą, su didžiuliu malonumu imamės įgyvendinti naują projektą. Pavyzdžiui, tokiu projektu tapo naujų kalėdinių žaislų gaminimas eglutės papuošimui. Iš cemento gaminami kamuoliai ir kamuoliukai gali tapti ne tik sodybos aplinkos puošybos elementais, bet ir išskirtinėmis interjero detalėmis“, – pasakoja Raminta.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.

 

Tekstas – Česlavos Deinarovič. Nuotraukos – „JR kūryba“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 12, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:49, leidžiasi 20:57.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 15:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 16:45, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Laimonas, Laima, Radegunda
  • Tarptautinė jaunimo diena
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Prietaras. Surinktos vaistažolės nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos veikia labai stipriai. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius