• rugsėjo 26 d., Šeštadienis

Česnakai naudingi ne tik žmonėms

Valgomasis česnakas – daugiametis, atsparus šalčiui šviesamėgis augalas, mėgstantis drėgmę ir derlingą dirvą. Yra įvairių rūšių. Pas mus auginamos dvi – taip vadinamieji žieminiai ir vasariniai.

 

 

Česnakai, pasodinti tarp kryžmažiedžių daržovių, atbaido sprages, tarp braškių, žemuogių ir serbentų – saugo nuo ligų ir kenkėjų. Jų užpilu vaismedžiai purškiami nuo rauplių, rožės, daržovės ir kiti augalai – nuo amarų, voratinklinių erkučių. Skiltelių patariama dėti į laikomus miltus, ryžius.

Pagaliau yra daug dekoratyvių česnakų rūšių, kurių gražūs lapai ir įvairiaspalviai žiedynai gali papuošti bet kokį gėlyną. Įdomūs žiedai tinka puokštėms ir sausoms kompozicijoms.

Tinkamiausia temperatūra česnakams laikyti yra 1–3° C šalčio (ypač skirtiems sodinti pavasarį), tačiau galima ir 18–25° C šilumoje, sudėjus į marlinį maišelį ar supynus į kasą. Vasariniai česnakai laikosi geriau.

Daržininkai mėgėjai išbando įvairius būdus. Labai gerai bet kokiomis sąlygomis ropelės išsilaiko pamirkytos šiltame parafine. Kiti siūlo česnakus laikyti vėsioje sausoje patalpoje, dėžutėje ar inde, susluoksniavus su sausa druska. Dar įdomesnis pasiūlymas – saugoti česnakus iki pavasario… žemėje. Ropeles augintojai sudeda į plastmasinį maišelį, užriša ir užkasa į žemę 30–40 cm gylyje.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Sekite mus

Šiandien

  • Rugsėjo 26, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:12, leidžiasi 19:08.
  • Mėnulis teka 17:49, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Vandenyje 09:08, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 24 d.
  • Gražina, Vydenis, Damijonas, Justina (Justė), Kipras
  • Europos kalbų diena. Pasaulinė kontracepcijos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Galima purenti žemę, ravėti, ruošti žemės mišinius daigams, kuriuos auginsite pavasarį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Negalima sėti, sodinti, laistyti.
  • Jei liepos lapai anksti pradeda gelsti, žiema bus ankstyva.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokiais būdais ruošiate daugiausia atsargų žiemai?

Įvykių kalendorius