• gruodžio 1 d., Penktadienis

Česnakai naudingi ne tik žmonėms

Valgomasis česnakas – daugiametis, atsparus šalčiui šviesamėgis augalas, mėgstantis drėgmę ir derlingą dirvą. Yra įvairių rūšių. Pas mus auginamos dvi – taip vadinamieji žieminiai ir vasariniai.

 

 

Česnakai, pasodinti tarp kryžmažiedžių daržovių, atbaido sprages, tarp braškių, žemuogių ir serbentų – saugo nuo ligų ir kenkėjų. Jų užpilu vaismedžiai purškiami nuo rauplių, rožės, daržovės ir kiti augalai – nuo amarų, voratinklinių erkučių. Skiltelių patariama dėti į laikomus miltus, ryžius.

Pagaliau yra daug dekoratyvių česnakų rūšių, kurių gražūs lapai ir įvairiaspalviai žiedynai gali papuošti bet kokį gėlyną. Įdomūs žiedai tinka puokštėms ir sausoms kompozicijoms.

Tinkamiausia temperatūra česnakams laikyti yra 1–3° C šalčio (ypač skirtiems sodinti pavasarį), tačiau galima ir 18–25° C šilumoje, sudėjus į marlinį maišelį ar supynus į kasą. Vasariniai česnakai laikosi geriau.

Daržininkai mėgėjai išbando įvairius būdus. Labai gerai bet kokiomis sąlygomis ropelės išsilaiko pamirkytos šiltame parafine. Kiti siūlo česnakus laikyti vėsioje sausoje patalpoje, dėžutėje ar inde, susluoksniavus su sausa druska. Dar įdomesnis pasiūlymas – saugoti česnakus iki pavasario… žemėje. Ropeles augintojai sudeda į plastmasinį maišelį, užriša ir užkasa į žemę 30–40 cm gylyje.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius