• birželio 18 d., Trečiadienis

Ciklamenų dauginimas sėklomis reikalauja ypatingo kruopštumo

Kaip dauginti ciklamenus? Kodėl koralinė kiauliauogė meta lapus? Ant sanpaulijos lapų atsirado dėmelių, ką daryti? Kur auginti katilėlį? Į šiuos gėles auginančiųjų klausimus atsako specialistai. 

 

 

 „Dovanų gavau ciklameną. Jis greitai nužydėjo ir subrandino dėžutę sėklyčių. Gal jas galima pasėti ir užauginti ciklamenus?“

Ciklamenų sėklų dėžutės skinamos vos įtrūkusios su koteliais ir, sudėtos į dėžutę, dar padžiovinamos kambaryje. Geriausiai sėklos dygsta po 3–5 mėnesių, daigios išlieka trejus metus. Daigų auginimas reikalauja kruopštumo. Paruošiamas kompostinės žemės ir smėlio mišinys (5 : 1), kurį reikia persijoti. Sėti ciklamenus galima pavasarį arba vasarą. Daigai laistomi atsargiai ir saikingai. Pikuojami jie kelis kartus, kai pradeda liestis lapeliai. Į atskirus vazonėlius patartina sodinti 2–3 mėnesių augaliukus. Jų gumbeliai turi būti sulig žemės paviršiumi.

 

„Dėl kokių priežasčių vysta ir meta lapus koralinė kiauliauogė? Kokie šio augalo priežiūros ir auginimo ypatumai?“

Koralinės kiauliauogės neilgaamžės. Gerai jos auga kelerius metus, o vėliau ima silpti. Vysti ir mesti lapus šie augalai dažniausiai pradeda dėl šaknų pažeidimų: gal jos papuvo dėl drėgmės pertekliaus, gal vazone yra sliekų, gal netinkama žemė, gal ant palangės per šalta arba pateko į skersvėjį. Jei byra lapai, šakelės nevysta, bet džiūsta – per šilta patalpa, per sausas oras, gal ir vazonas per mažas. Kas 2–3 metus kiauliauoges reikėtų atnaujinti – pasėti iš uogų išimtas sėklas. Jokių ypatingų sąlygų nereikia. Tiesiog turi būti vidutinė drėgmė, šviesi vieta.

 

„Sanpaulija buvo sukrovusi žiedus. Keletas pražydo, o kiti neišsiskleidė. Ant lapų atsirado šviesesnių apskritimų. Ką darau negerai?“

Sausų šviesių dėmių atsiranda augalus nudeginus tiesioginiams saulės spinduliams, o vandeningos dėmės – skersvėjo, šalto vėjo arba šalto vandens sukeltos pasekmės. Jei sanpaulija nevysta, šaknys sveikos, palaukite, kol ji sukraus naujus žiedus.

 

„Dovanų gavau smulkiažiedį katilėlį. Šiuo metu jis gausiai žydi, bet žinau, kad tai daugiametė darželio gėlė. Noriu paklausti, kaip auginti ją toliau – kaip kambarinę gėlę ar vėliau pasodinti darželyje?“

Kol kas katilėlį reikėtų auginti namuose, o sode galima pasodinti pasibaigus šalnoms, gegužės pabaigoje. Galbūt jau dabar reikia didesnio vazonėlio. Visą laiką namuose (be vėsaus periodo žiemą) laikomas augalas žydi daug mažiau.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 18, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:17, leidžiasi 12:44.
  • Mėnulis Žuvyse. Delčia 22:19
  • Marcelinas, Vaiva, Morkus, Marina, Ginbutas, Erdmantas, Erdmantė, Erikas, Rytis, Rytė
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalu, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius.
  • Prietaras: Šią dieną iki vidurdienio išrautos piktžolės neatžels niekada ar labai sunkiai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius