• gruodžio 1 d., Penktadienis

Dar šiek tiek darbų sodininkui rudenį…

Valgomųjų sausmedžių persodinimas

 

Valgomuosius sausmedžius geriausia persodinti vėlų rudenį. Pavasarį jie pabunda labai anksti, skuba leisti lapelius, skleisti žiedelius – juk vieni pirmųjų pradžiugina uogomis. Tuo laikotarpiu netrukdykite sausmedžiams augti. Juos sodinkite ir persodinkite rudenį.

Valgomiesiems sausmedžiams rinkitės saulėtą vietą, derlingą dirvožemį. Stenkitės nesodinti jų ten, kur aukštai pakyla gruntiniai vandenys. 2–4 metų amžiaus krūmeliai prigyja labai gerai, o senesnius rekomenduojama dauginti atlankomis (geriau rudenį). Prilenkite vienmetes šakeles prie žemės, prismeikite V formos viela ir užberkite žeme. Kitų metų rudenį atlankos jau bus gerai įsišaknijusios ir jas bus galima atkirpus pasodinti į nuolatinę vietą.

 

 

Pašalus mulčiuojami vaismedžiai

 

Prasidėjo lapkritis, netrukus nusistovės neigiama temperatūra. Mėnesio pradžioje, kai pašąla, medžių lapais pamulčiuokite jaunų vaismedžių pomedžius. Mulčią berkite taip, kad neliestų kamienų. Jo storis turi būti apie 5 cm. Kitas etapas – sniegas. Jam iškritus palaukite porą dienų ir apžiūrėkite pomedžius. Jei ant sniego yra pelių pėdsakų, imkitės apsaugos priemonių. Urvelių ieškokite prie kamienų, o juos radę įberkite užnuodyto jauko, kad graužikai nesikėsintų į vaismedžių žievę.

 

 

Apsaugokite jaunus vaismedžius nuo miško žvėrelių

 

Galimi keli apsaugos būdai. Kiekvienas iš jų tinka, tik kurį pasirinkti – priklauso nuo sodo šeimininko. Vienas būdas – apvynioti liaunus kamienus specialiu tinklu. Jis neįauga, leidžia kamienui storėti, pavasarį galima ir nenuimti. Tinklas gerai apsaugo nuo miško žvėrelių, po juo nesikaupia drėgmė.

Kitas būdas – naudoti gana plačią spiralinę PVC juostą. Ja galima apvynioti ne tik kamieną, bet ir apatinių šakelių pagrindus. Ši juosta gana veiksmingai apsaugo vaismedžius nuo aukštesnių miško žvėrelių: stirnų, elnių.

Gana dažnai taikomas ir trečiasis būdas – kamienų tepimas specialiu kietėjančiu tepalu. Jis gerai apsaugo vaismedžius nuo graužikų, zuikių.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius