• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Darbai braškyne: pirmiausia – tvarka

Oras sušyla, ir augalai lenktyniauja leisdami lapus. Sausi braškių lapai, kurių po žiemos būna visada, nuskinami tik pradėjus intensyviai augti jauniems. Senus lapus rekomenduotina ne išmesti, o sudeginti – taip sunaikinama daug ligų sukėlėjų. Pavasarį būtina nuravėti lysves, iki 6–8 cm gylio supurenti tarpueilius.

 

 

Tarpueiliuose gulintis apiręs pernykštis mulčias (šiaudai, kompostas) perkasamas su žemėmis iki 10 cm gylio. Apie braškes žemė supurenama tik iki 2–3 cm gylio, kad nenukentėtų šaknys. Kerelius, kuriuos į viršų kilstelėjo šaltis, reikia kiek prispausti, o jų šaknis apkaupti. Ravėti ir negiliai purenti tarpueilius gali tekti kelis kartus. Tai priklauso nuo piktžolių augimo.

Kai braškės pradės krauti žiedus, kauptuką pamirškime. Geriau naudoti mažesnius įrankius. Tik į išravėtus tarpueilius bus galima berti šiaudų mulčią, o vėliau – stebėti, kaip ant jo guls sunkėjantys žiedynai.

Jei gegužę vyrauja sausi orai, braškyną reikia gausiai, kad žemė sudrėktų iki 20 cm gylio, laistyti. Nuo vandens kiekio priklauso derlius ir jo kokybė. Daugiausia laistyti braškes reikia, kai jos krauna žiedus, bręsta ir sirpsta uogos.

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius