• rugpjūčio 14 d., Penktadienis

Darbai braškyne: pirmiausia – tvarka

Oras sušyla, ir augalai lenktyniauja leisdami lapus. Sausi braškių lapai, kurių po žiemos būna visada, nuskinami tik pradėjus intensyviai augti jauniems. Senus lapus rekomenduotina ne išmesti, o sudeginti – taip sunaikinama daug ligų sukėlėjų. Pavasarį būtina nuravėti lysves, iki 6–8 cm gylio supurenti tarpueilius.

 

 

Tarpueiliuose gulintis apiręs pernykštis mulčias (šiaudai, kompostas) perkasamas su žemėmis iki 10 cm gylio. Apie braškes žemė supurenama tik iki 2–3 cm gylio, kad nenukentėtų šaknys. Kerelius, kuriuos į viršų kilstelėjo šaltis, reikia kiek prispausti, o jų šaknis apkaupti. Ravėti ir negiliai purenti tarpueilius gali tekti kelis kartus. Tai priklauso nuo piktžolių augimo.

Kai braškės pradės krauti žiedus, kauptuką pamirškime. Geriau naudoti mažesnius įrankius. Tik į išravėtus tarpueilius bus galima berti šiaudų mulčią, o vėliau – stebėti, kaip ant jo guls sunkėjantys žiedynai.

Jei gegužę vyrauja sausi orai, braškyną reikia gausiai, kad žemė sudrėktų iki 20 cm gylio, laistyti. Nuo vandens kiekio priklauso derlius ir jo kokybė. Daugiausia laistyti braškes reikia, kai jos krauna žiedus, bręsta ir sirpsta uogos.

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 00:33, leidžiasi 17:52.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius