• kovo 25 d., Šeštadienis

Darbai darže balandžio mėnesį

*Jei žemė apdžiūvo, supurenkite lysves, kuriose auga žieminiai česnakai, žieminiai svogūnai, rūgštynės. Ruoškite jas kasmetinei sėjai. Prireiks vasarį nupiešto daržo plano.

*Laikas iškasti ir dalinti šparagų, topinambų, žieminių svogūnų, rabarbarų, daugiamečių prieskoninių augalų kerus.

 

 

 

 

 

*Lysvėse sėkite ridikėlius. Iš didesnių sėklų užaugs gražesni augalai. Atrinkite jas, pamirkykite pusvalandį druskos tirpale (1 valgomasis šaukštas 2 l vandens). Blogos sėklos išplauks į paviršių – išmeskite. Sėkite 2–4 cm atstumais, užberkite plonu (apie 1 cm) žemės sluoksniu, nes nemėgsta gilios sėjos.

*Sėkite krapus ir salotas. Atminkite, kad krapų sėklos daigios tik dvejus metus. Nenaudokite per ilgai užsigulėjusių. Salotas ir krapus sėkite kas dvi savaites, nuolat turėsite jaunų, neperaugusių. Jų sėjai nebūtinos atskiros lysvės – berkite ten, kur atsiras laisvos vietos.

*Svogūnų daigai į lauko lysves sodinami balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, paliekant 40–45 cm tarpus. Į kiekvieną duobutę pirma įpilama vandens – tai užtikrins geresnį prigijimą.

*Švieži žieminių svogūnų laiškai. Jei norite balandžio viduryje paskanauti pirmojo derliaus, pridenkite lysvę paprasta daržo plėvele. Tą patį padarykite ir su rūgštynių lysve. Vitaminingi laiškai ir lapeliai kaipmat pakels galvas.

*Patikrinkite daiginamas bulves. Jei leis oro sąlygos, jau šio mėnesio trečiąją dekadą bus galima pasodinti nuo kovo daigintus gumbus ankstyvajam derliui. Balandžio viduryje iškelkite sėklines bulves iš rūsio, kad sušiltų. Per didelius daigus nulaužkite.

*Daiginkite česnakus. Į drėgnas drožles sudėkite didžiausias vasarinių česnakų skilteles. Apie savaitę laikykite drėgnai, kad jie išleistų šakneles. Tokios skiltelės greičiau prigis ir geriau augs. Prieš sodinimą supurenkite lysvę, įterpkite medžio pelenų. Vasarinius česnakus rekomenduojama sodinti balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, tarp atskirų skiltelių paliekant 5–6 cm tarpus.

*Kopūstams pravers juoda plėvelė. Jei leidžia oro sąlygos, mėnesio pabaigoje lauko lysvėje juos pasėkite daigams. Pasėtieji lauke užaugs tvirtesni. Kad žemė sušiltų ir greičiau sudygtų sėklos, lysvę užklokite juoda plėvele. Nesuvėlinkite briuselinių kopūstų sėjos, kitaip nesusiformuos gražios gūželės.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius