Darbai darže ir sode: pasitarkite su Mėnuliu
.jpg)
Laistymas
Laistyti visiškai paprasta. Geriausias laikas – Vandens ženklų dienos. Tada išryškėja geriausios vandens savybės ir jis maitina augalus tiek, kiek reikia, bet nekenkia – nesukelia puvinio, nepražudo. Be to, tomis dienomis Mėnulis veikia lapus. Vadinasi, drėgmė tik per juos eis į vaisius ar žiedus. Jei augalas lapinis, lapai bus sultingi, stiprūs, jei gėlė ar vaisius vedantis augalas – ir vaisiai, ir žiedai gaus drėgmės tiek, kiek reikia, nebus pavandeniję ar nulinkę nuo per didelės drėgmės. Negalima laistyti Dvynių, Svarstyklių ar Vandenio dienomis.
Jei vasara nėra sausa, lyja dažnai, per daug nesirūpinkite – gamta viską padarys pati.
Piktžolės
Visi sodininkai žino, kiek su piktžolėmis vargo – rauni, rauni, visas jėgas atiduodi, kelius apsibraižai, o jos ir vėl auga lyg niekur nieko, vėl stelbia daržoves. Pažįstama, ar ne? Visų šių kankynių galima išvengti. Svarbu tik žinoti mažytę paslaptį. Pirma, ravėti reikia Mėnuliui dylant. Tuo metu žemė įkvepia, syvai teka į šaknis. Antra, tai daryti reikia Ožiaragio dieną – piktžolės ilgai neataugs.
Yra ir ypatinga paslaptis, mums dovanota protėvių. Ji štai kokia: stebuklinga diena – birželio aštuonioliktoji. Jei iki vidurdienio išrausime piktžoles, jos neatžels. Netikite? Patikrinkite.
Tręšimas
Norite, kad augalai nudžiugintų? Tai reiškia, kad tręšti turėtumėte būdami džiugios nuotaikos, geranoriški, tikį sėkme, mylėdami žemę ir augalus. Nusiteikite taip, lyg maitintumėte kuo nors labai skaniu ir maistingu gyvą mylimą padarą.
Iš pradžių pamąstykite, ar augalui bus naudingos cheminės medžiagos? Tikriausiai ne. Cheminėmis medžiagomis ne pamaitinate augalą, o verčiate nenatūraliai greitai augti. Jis neteiks savo jėgos ir sveikos energijos, o duos ne itin naudingą, kartais ir kenksmingą biologinę masę. Cheminės medžiagos sunaikina augalo dvasią, tiesiog žudo. Jei galime, nenaudokime jų. Kompostas ir mėšlas yra geriausios trąšos.
Geriausias laikas tręšti – delčia. Ar supratote kodėl? Žemė tuo metu įkvepia ir yra pasirengusi priimti viską, kas įterpiama, su didžiausia nauda sau, taigi ir viskam, kas joje auga.
Puiku, jei prisiminsite Mėnulio padėtį Zodiake. Norint, kad geriau žydėtų gėlės, tręšti reikia Oro ženklų (Dvynių, Svarstyklių arba Vandenio) dienomis, kai jautriausi žiedai. Kad geriau derėtų daržovės su antžeminiais vaisiais ir vaismedžiai, juos tręšiame Avino ir Šaulio, t. y. Ugnies ženklų dienomis. Liūtas taip pat priklauso Ugnies stichijai, bet jo dieną nelabai tinka tręšti, nes tada padidėja saulės jėga, dirva gali būti per sausa ir sunkiai priimti trąšas.
Šakniavaisius ir šakniagumbius reikia tręšti Jaučio, Mergelės ir Ožiaragio dienomis. Nepamirškime, kad Mėnulis turi dilti. Kai jis auga, to daryti nėra prasmės – žemė tuo metu stengiasi viską išstumti į paviršių.
Derliaus nuėmimas
Vienas maloniausių momentų – derliaus nuėmimas. Atmintyje iškyla kvapnios braškių pintinės, agurkų kibirai, glėbiai gėlių… Tuomet suvoki, kad jėgos švaistytos ne tuščiai ir kad puiku turėti žemės sklypelį.
Nepamirškite padėkoti augalams už derlių – juk jie darbavosi visą vasarą, traukdami žemės syvus, saulės šviesą, perdirbdami energiją ir paversdami ją raudonskruosčiais pomidorais, šiurkščiašoniais agurkėliais, sultingomis raudonųjų ir juodųjų serbentų uogomis… Ir visa tai atiteko jums! Padėkokite savo augintiniams. Tuomet ir derlių nuimti bus lengviau. Juk šis darbas ne tik malonus, bet ir sunkus. Ne veltui sakoma, kad kiekvienai uogelei reikia nusilenkti prieš dedant į pintinę.
Derlių nuimti reikia tinkamu metu, pagal Mėnulio kalendorių, kad jis gerai laikytųsi, būtų skanus ir naudingas, kad uogienės pavyktų, kad žiemai paruošti agurkai, pomidorai ir baklažanai ilgai negestų.
Vaisius ir daržoves, kuriuos žadate konservuoti arba ilgai sandėliuoti, rinkite per delčią. Tai, ką norite suvartoti iš karto, galite imti Mėnuliui augant. Visiškai netinkamos yra Mergelės ir Žuvų dienos. Tada vaisiai ir daržovės beskoniai, vandeningi, greitai ima pūti ir pelyti.
Nepamirškime, kiekvienas augalas, išaugintas su meile ir dėkingumu, kur kas naudingesnis už tą, kurį perkame parduotuvėje.