• birželio 19 d., Šeštadienis

Darbai darže lapkričio mėnesį

Nors sniegas laikosi trumpai, bet yra vis dažnesnis lapkričio palydovas. Kartais šaltis žemę sukausto savo spąstuose ir jau nebepaleidžia. Kas vyksta daržuose? Kaip pasirūpinti dirva? Ką sodinti?

Sodiname topinambus. Šių augalų gumbai maistine verte prilygsta bulvėms, o derlius užauga netgi didesnis. Juos sodinkime vėlyvą rudenį, lapkričio pradžioje, arba ankstyvą pavasarį, dirvai pradžiūvus. Į sunkesnę (molio ar priemolio) dirvą – geriau pavasarį, kovą–balandį. Mažesnius gumbus į duobutes meskime po du, didesnius perpjaukime skersai. Sodinant rudenį pjaustyti nerekomenduojama.

Dekoratyviniai kopūstai nebijo šalnų. Jie puoš gėlynus tol, kol paspaus stiprus šaltis. Žali su pilku ar violetiniu atspalviu apatiniai lapai gaubia ryškius viršūninius. Šie gali būti rausvai violetiniai, violetiniai, gelsvi, rausvi ar beveik balti. Nupjautas kopūstas su ilgoku kotu atstoja gėlių puokštę. Dekoratyviais lapais galima puošti valgius. Senesnieji sumedėję, kartoki. Kartumas pranyksta po šalnų arba nuplikius verdančiu vandeniu. Tada jauni lapai tinka maistui.

Sėjame morkas. Anksti įsišaknijusios, jos užauga net sausą vasarą, tad derlius kasmet būna geras. Pasėtos prieš žiemą morkos išvengia kenkėjų ir ligų. Jas rekomenduotina auginti ten, kur anksčiau buvo svogūnai, česnakai, agurkai arba žirniai – tada derės geriausiai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 19, šaštadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 14:44, leidžiasi 02:11.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Dovilas, Dovilė, Ramunė, Romualdas (Romas), Romualda, Svaigeda, Svaigedas
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Dauginkite daugiametes, smilginius, vandens augalus. Pamulčiuokite. Skiepykite. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nerekomenduojama tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisių, sėti pašarinių žolių, laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu bijūnai sužydi iki Petrinių, antroji vasaros pusė numatoma karšta, o ruduo gražus, bet trumpas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius