• balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Darbai darže liepos mėnesį

*Sėkite ropinius kopūstus, ropes, japoninius ridikus, kininius ir pekininius bastučius (kartais vadinamus kiniškais ar Pekino kopūstais) rudens derliui. Šios daržovės gerai dera sukultūrintose dirvose, priesmėlyje arba lengvame ir vidutinio sunkumo priemolyje.

 

 

 

 

*Į laisvas vietas darže pasėkite žalumyninių daržovių: krapų, špinatų, gražgarsčių, pipirnių, salotų.

*Plote, kurio rudenį nesiruošiate perkasti, sodinkite žieminius ir narcizalapius svogūnus, rabarbarus, sėkite rūgštynes, petražoles.

*Daugiametes daržoves, prieskoninius augalus, kurių bent kelias savaites nevartosite maistui, patręškite kompleksinėmis trąšomis.

*Pasisėkite ankstyvųjų morkų – iki spalio užaugs puikus derlius.

*Sodinkite žiedinių, lapinių kopūstų, skirtų rudens derliui, daigus.

*Ravėkite piktžoles. Nors liepą jų pridygsta mažiau, neleiskite nustelbti daržovių, o juo labiau subrandinti sėklų.

*Purenkite dirvą – oras labai reikalingas daržovių šaknims ir naudingosioms bakterijoms. Paviršinę šaknų sistemą turinčių agurkų, bastučių stenkitės nepažeisti.

*Apkaupkite kopūstus, burokėlius, agurkus, pomidorus, porus, morkas, vėlyvąsias bulves. Gumbinių salierų, lapinių prieskoninių daržovių (išskyrus lapkotinius salierus) kaupti nereikia.

*Ligos ir kenkėjai kėsinasi į visas daržoves. Labai geras pirkinys – didinamoji lupa. Ją naudojant, galima aptikti smulkiausius kenkėjus ir nepražiopsoti ligos pradžios, o tada – imtis reikiamų veiksmų.

*Tręškite lauke augančias ilgos vegetacijos daržoves: burokėlius, morkas, porus, kopūstus ir kt.

*Skabykite pažastinius pomidorų ūglius, nuskinkite apatinius lapus, jei jie netrykšta sveikata ar per tankiai sužėlę. Jei vaisių užsimezgė daug, didesnius nuskinkite dar nesunokusius – paraus ant palangės, o kabantiems ant kero teks daugiau maisto medžiagų.

*Laistykite daržoves šiltnamyje. Pomidorams, paprikoms, baklažanams tiks pastovėjęs drungnas vanduo, o agurkams – ir tekantis iš žarnos. Laistykite ryte, kad iki vakaro drėgmė išgaruotų.

*Patręškite šiltnamio gyventojus kompleksinėmis trąšomis – stipresni lengviau susidoros su negandomis, tarp jų ir su ligų užkratais.

*Dažnai skinkite agurkus, neleiskite peraugti, pagelsti. Jei jie kartoki, vadinasi, trūksta vandens, todėl laistykite dažniau ir gausiau.

*Skinkite šparagines pupeles. Jei veislė nėra hibridinė, darže pasilikite keletą kerelių – turėsite sėklų kitiems metams.

*Kai užsimezga ankštys, pupų viršūnes nulaužkite – greičiau subręs sėklos, mažiau plis juodieji pupiniai amarai.

*Nuėmę pupelių, žirnių, pupų derlių, stiebus nupjaukite, o šaknis palikite dirvoje –pratursinsite azotu.

*Jei cukinijas, aguročius skinsite ne ilgesnius kaip 10–12 cm, galėsite pasimėgauti nepaprastu skoniu. Peraugusios daržovės laikosi ilgiau, bet viduje subrendusios sėklos bus kietos, jas ir luobelę teks pašalinti.

*Skinkite prieskoninius augalus, kaupkite atsargas žiemai. Džiovinti, šaldyti, sūdyti vitaminingi pagardai pravers, tik netingėkite jų pasiruošti.

*Jei moliūginės daržovės menkai mezga vaisius, apdulkinkite jas rankomis – nuskinkite vyrišką žiedą ir kuokeliais palieskite 2–3 moteriškų žiedų piesteles.

*Mėnesio pabaigoje iškaskite žieminius česnakus. Derliaus brandą rodo vystantys laiškai, stiebai. Kasti geriausia, kai pradeda trūkinėti žiedynų apvalkalėliai. Saulėtą ir sausą dieną suguldykite ant dirvos ir palikite 5–8 dienoms – maisto medžiagos iš lapų pereis į skilteles. Jei lyja, džiovinkite gerai vėdinamoje patalpoje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 25, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:42.
  • Mėnulis teka 23:04, leidžiasi 05:59.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Arėjus, Morkus, Tolmantas, Žadmantas, Žadmantė
  • Šv. Morkus. Daržų diena. Pasaulinė pingvinų diena. Pasaulinė maliarijos diena
  • Kirminukas. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus.
  • Šią dieną žmonės pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausiai sėdavo morkas. Lysvės gale kuolą įsmeigdavo, kad užaugtų tiesios ir didelės.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius