• rugpjūčio 4 d., Trečiadienis

Darbai gėlyne liepos mėnesį

*Svarbiausias gėlininko „darbas“ – grožėtis žiedų gausa ir šį tą pakoreguoti, patvarkyti.

*Jei sausa, gėlės prašo vandens – jo ypač reikia kanoms. Greitai perdžiūsta ir vazonuose susodinti augalai. Laistykite, kad sudrėktų visas žemės gumulas: kai sausra kepina, vanduo nenoriai susigeria, nubėga per kraštus. Vazoną ar kabantį krepšį panardinkite į didesnį indą, palikite pusvalandžiui ir ištraukite – dabar šaknims tikrai užteks drėgmės.

 

 

 

 

*Nužydėjusius daugiamečių gėlių žiedynus nukirpkite, jei neketinate rinkti sėklų. Pastarųjų brandinimui išeikvojama nemažai energijos, kurios neturėtų stigti kitiems poreikiams patenkinti: lelijos turi užauginti didesnius svogūnus, rožės – suformuoti naujus žiedpumpurius, pentiniai – šaknyse sukaupti daugiau maisto medžiagų.

*Daugelis gėlių ir vėl pražys, nukirpus trečdalį stiebų. Vasaros antroje pusėje lobuliarijų, nemezijų, lobelijų, bakopų, lakišių, petunijų, verbenų, vienmečių flioksų kereliai gana dažnai praranda dekoratyvumą, menkai žydi, stiebai ištįsta.

*Pamaitinkite gėles trąšomis, ypač augančias vazonuose. Tik pirma gerai palaistykite, kad jos nenudegintų, ir laikykitės rekomenduojamų normų.

*Ravėkite, purenkite žemę, mulčiuokite nupjauta žole. Po rūgščią dirvą mėgstančiais viržiais, erikomis, rododendrais paskleiskite pušų spyglių ar kito tinkamo mulčio.

*Stebėkite, ar nematyti miltligės požymių – ji dažnai pastebima ant petunijų, flioksų, rožių ir kitų augalų. Dirvą pabarstykite pelenais. Augalus nupurkškite pelenų antpilu arba pieno ir vandens (2 : 10) mišiniu, asiūklių antpilu. Iš cheminių preparatų rekomenduojamas „Topas 100 EC“.

*Nuo liepos iki rugsėjo pradžios akiuokite rožes. Paprasčiausias ir prieinamiausias būdas – skiepyti miegančiomis akutėmis, nes nereikia specialiai ruošti nei poskiepių, nei įskiepių. Pabandykite – gal tai taps jūsų hobiu.

*Persodinkite vilkdalgius, jei jie vienoje vietoje auga daugiau nei 5 metus. Iškaskite šakniastiebius šakėmis, išskirstykite, pamirkykite „Previcur“ tirpale ir pasodinkite naujoje vietoje, 35 cm gylyje. Sibirinius vilkdalgius sodinkite giliau, arčiau vandens telkinių.

*Rinkite gėlių sėklas – geras būdas sutaupyti. Kad jos neišbyrėtų į dirvą ir nepasisėtų bet kur, užriškite popierinius ar medvilninius maišelius.

*Skinkite ir džiovinkite augalus sausoms puokštėms: šlamučius, sausiukus, kermėkus, levandas, užsimezgusius gailardijų ir ežiuolių vaisynus bei kt.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
helso

Šiandien

  • Rugpjūčio 4 d., trečiadienis
  • Saulė teka 05:35, leidžiasi 21:14
  • Mėnulis teka 01:04, leidžiasi 18:57
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 31 d.
  • Domantas, Domas, Gerimantas, Irta, Milgedė, Milgedas, Dominykas, Dominyka
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius, peržydėjusius augalus, chrizantemas, kitas žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių ilgam laikymui.. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius