• balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Darbai gėlyne liepos mėnesį

*Svarbiausias gėlininko „darbas“ – grožėtis žiedų gausa ir šį tą pakoreguoti, patvarkyti.

*Jei sausa, gėlės prašo vandens – jo ypač reikia kanoms. Greitai perdžiūsta ir vazonuose susodinti augalai. Laistykite, kad sudrėktų visas žemės gumulas: kai sausra kepina, vanduo nenoriai susigeria, nubėga per kraštus. Vazoną ar kabantį krepšį panardinkite į didesnį indą, palikite pusvalandžiui ir ištraukite – dabar šaknims tikrai užteks drėgmės.

 

 

 

 

*Nužydėjusius daugiamečių gėlių žiedynus nukirpkite, jei neketinate rinkti sėklų. Pastarųjų brandinimui išeikvojama nemažai energijos, kurios neturėtų stigti kitiems poreikiams patenkinti: lelijos turi užauginti didesnius svogūnus, rožės – suformuoti naujus žiedpumpurius, pentiniai – šaknyse sukaupti daugiau maisto medžiagų.

*Daugelis gėlių ir vėl pražys, nukirpus trečdalį stiebų. Vasaros antroje pusėje lobuliarijų, nemezijų, lobelijų, bakopų, lakišių, petunijų, verbenų, vienmečių flioksų kereliai gana dažnai praranda dekoratyvumą, menkai žydi, stiebai ištįsta.

*Pamaitinkite gėles trąšomis, ypač augančias vazonuose. Tik pirma gerai palaistykite, kad jos nenudegintų, ir laikykitės rekomenduojamų normų.

*Ravėkite, purenkite žemę, mulčiuokite nupjauta žole. Po rūgščią dirvą mėgstančiais viržiais, erikomis, rododendrais paskleiskite pušų spyglių ar kito tinkamo mulčio.

*Stebėkite, ar nematyti miltligės požymių – ji dažnai pastebima ant petunijų, flioksų, rožių ir kitų augalų. Dirvą pabarstykite pelenais. Augalus nupurkškite pelenų antpilu arba pieno ir vandens (2 : 10) mišiniu, asiūklių antpilu. Iš cheminių preparatų rekomenduojamas „Topas 100 EC“.

*Nuo liepos iki rugsėjo pradžios akiuokite rožes. Paprasčiausias ir prieinamiausias būdas – skiepyti miegančiomis akutėmis, nes nereikia specialiai ruošti nei poskiepių, nei įskiepių. Pabandykite – gal tai taps jūsų hobiu.

*Persodinkite vilkdalgius, jei jie vienoje vietoje auga daugiau nei 5 metus. Iškaskite šakniastiebius šakėmis, išskirstykite, pamirkykite „Previcur“ tirpale ir pasodinkite naujoje vietoje, 35 cm gylyje. Sibirinius vilkdalgius sodinkite giliau, arčiau vandens telkinių.

*Rinkite gėlių sėklas – geras būdas sutaupyti. Kad jos neišbyrėtų į dirvą ir nepasisėtų bet kur, užriškite popierinius ar medvilninius maišelius.

*Skinkite ir džiovinkite augalus sausoms puokštėms: šlamučius, sausiukus, kermėkus, levandas, užsimezgusius gailardijų ir ežiuolių vaisynus bei kt.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 25, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:42.
  • Mėnulis teka 23:04, leidžiasi 05:59.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Arėjus, Morkus, Tolmantas, Žadmantas, Žadmantė
  • Šv. Morkus. Daržų diena. Pasaulinė pingvinų diena. Pasaulinė maliarijos diena
  • Kirminukas. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus.
  • Šią dieną žmonės pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausiai sėdavo morkas. Lysvės gale kuolą įsmeigdavo, kad užaugtų tiesios ir didelės.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius