• spalio 11 d., Penktadienis

Darbai gėlyne rugpjūčio mėnesį

Gėlynuose jau siūbuoja margaspalvius žiedus vis labiau keičiantys vaisynai. Kol kas vis dar vasara, tad džiaukimės ja ir pažiūrėkime, ką turime padaryti…

Rinkime gėlių sėklas. Daugelio astrinių (Asteraceae) šeimos augalų, pavyzdžiui, kininių ratilių (Callistephus chinensis), šlamučių (Helichrysum), sėklų brandą rodo pūkeliai peržydėjusių žiedynų centre. Serenčių (Tagetes) ir jurginų (Dahlia) žiedynus galima skinti tada, kai visi žiedlapiai nuvysta. Nereikia laukti, kol jie pakeis spalvą ir bus sausi. Petunijų, portulakų (Portulaca), žioveinių (Antirrhinum), katilėlių (Campanula) dėžutės su sėklomis skinamos, kai paruduoja ir išdžiūva. Nasturčių (Tropaeolum) „riešutėliai“ renkami, kai nukrenta ant žemės ar lengvai atsiskiria nuo kotelių.

Nerinkite hibridinių veislių augalų sėklų. Sėdami augalus gėlynuose ir darže neišmeskite senų etikečių, kad nepamirštume ant jų parašytos svarbios informacijos. Jei veislės pavadinimas pažymėtas santrumpa F1, ji yra hibridas. Rinkti sėklas dažniausiai beviltiška. Kai kurie hibridai sterilūs ir jų visai neužmezga arba jos būna negyvybingos. Kai kurie hibridai subrandina gyvybingas sėklas, tačiau išauga į juos visiškai nepanašūs augalai. Tik mažytė hibridinių augalų dalis subrandina pilnavertes sėklas. Tokie yra, pavyzdžiui, kininiai gvazdikai (Dianthus chinensis).

Dalijame daugiamečių kerus. Rugpjūčio pradžioje dalijami ir naujoje vietoje sodinami bijūnų (Paeonia), vilkdalgių (Iris) kerai, o pabaigoje – peržydėję flioksai (Phlox).

Mėnesio pabaigoje persodiname kai kurias svogūnines gėles: žydres (Muscari), margutes (Fritilaria), snieguoles (Galanthus), scyles (Scyla). Jei rugpjūtį pasodinsime vėlyvius (Colchicum), jie pražys kitą mėnesį. Patikrinkime, kaip laikosi iškasti tulpių (Tulipa), narcizų (Narcissus) ir kitų gėlių svogūnėliai.

Lysvėse sodinami dvimečių gėlių daigai. Birželį pasėtos, o liepą išpikuotos našlaitės (Viola), neužmirštuolės (Myosotis), daugiametės saulutės (Bellis perenis) perkeliamos į lysves. Į nuolatinę vietą jas sodinsime tik pavasarį, nes ne visos atlaikys žiemos speigus.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download redmi firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 11, penktadienis.
  • Saulė teka 07:40, leidžiasi 18:30.
  • Mėnulis teka 18:23, leidžiasi 04:23.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 5 d.
  • Daugvydė, Rimgaudas, Zinaida (Zina), Kvirina.
  • Pasaulinė paliatyviosios pagalbos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius.Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus