• spalio 17 d., Ketvirtadienis

Darbai gėlyne spalio mėnesį

Kur ne kur dar žydi viržiai, chrizantemos, astrai, puošnieji šilokai… Augalai ruošiasi žiemai, todėl padėkime jiems.

Rūpinamės kambariniais augalais. Įsibėgėjęs ruduo jų nelepina. Dienos trumpėja, dažnai būna apsiniaukusios, dėl to labai trūksta šviesos. Ūgliai pradeda tįsti, o nauji sprogstantys lapai – mažėti, ypač labai šiltose patalpose. Norint to išvengti, vazonus reikia perkelti arčiau lango ar pastatyti ant palangės (tik nelabai arti stiklo). Be to, būtina stengtis ir toliau juos prižiūrėti pagal reikalavimus. Jei augimo sąlygos pablogės, augalai nusilps ir taps neatsparūs grybinėms infekcijoms, kenkėjams.

Tvarkome balkoną. Visus nuvytusius ir sudžiūvusius sezoninius augalus reikia išmesti iš lovelių, kad nebjaurotų aplinkos. Išpilamos žemės. Lovelių sienelės nuvalomos šepečiu ir nuplaunamos vandeniu. Tušti indai sudedami rūsyje.

Sodiname svogūnines gėles. Spalio mėnesį į vazonėlius sodinami tulpių, narcizų ir hiacintų, kuriuos anksti pražydinsime, svogūnėliai. Rekomenduojama naudoti kompostinės žemės, durpių, perlito ir smėlio (lygiomis dalimis) arba durpių ir smėlio mišinį (4 : 1). Minimalus substrato storis – 10 cm. Vazonai laikomi vėsioje (2–9 ºC) patalpoje. Svogūnėliai laistomi tik tiek, kad neperdžiūtų substratas.

Į vazonėlius sodiname prieskoninius augalus. Darže paliktos petražolės, laiškiniai česnakai vis tiek sušals. Išsikaskime jų kerelių ir pasodinkime vazonuose. Turėsime šviežių prieskonių.

Saugome chrizantemas nuo šalčio. Šios gėlės žydi šiltnamiuose. Jei prognozuojamos šalnos, virš kerų ištiesiame sodo plėvelę, kad jie nesušaltų.

Kasame jurginus. Kai šalnos nušaldo lapus ir stiebus, reikia iškasti gumbus. Stiebai nupjaunami, paliekant apie 2 cm ilgio galiukus. Gumbai palaikomi saulėje, bet neperdžiovinami ir, uždėjus etiketes su veislės vardu, sunešami į rūsį.

Universalus apsaugos būdas – parafinavimas. Parafinuoti gumbai geriau išsilaiko netinkamose patalpose. Parafinas išlydomas į vandens vonelę įstatytame inde. Labai gerai į jį įdėti 1/5 vaško. Tada ant gumbų susidarysianti plėvelė bus elastingesnė, mažiau trupės. Parafino temperatūra turi būti apie 50 ºC. Švarūs padalyti ir apdžiovinti gumbai į jį pamerkiami trumpam ir apsitraukia plona plėvele. Laikomi dėžutėse ar maišuose, užpilti kokiu nors substratu arba suvynioti į laikraštinį popierių.

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 17, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:52, leidžiasi 18:16.
  • Mėnulis teka 20:07, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 05:29, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Gytė, Ignacas, Kintautas, Marijonas.
  • Tarptautinė kovos prieš skurdą diena. Tarptautinė kredito unijų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus