Darbai rožyne birželį

*Tręšimas. Rožių ūgliai auga ir viršūnėse krauna žiedų pumpurus. Ankstyvosios jau žydi. Šiuo metu svarbiausia užtikrinti optimalias sąlygas žiedams formuotis. Prisiminkite, kokiomis trąšomis ir kada tręšėte. Kalendoriuje pasižymėkite, kada planuojate kitą tręšimą. Nesistebėkite literatūroje radę visokiausių priežiūros patarimų. Tręšti rožes galima ir tik vieną kartą pavasarį ilgo veikimo trąšomis, ir įpilant jų į vandenį kiekvieną kartą laistant (1–2 kartus per savaitę). Aišku, tai kraštutinumai, bet tokie būdai irgi galimi. Dažniausiai rožės tręšiamos kas mėnesį, kaitaliojant mineralines ir organines trąšas.

 

 

 

 

 

*Kenkėjai. Atkreipkite dėmesį – jau pasirodo ir rožių kenkėjų. Ūglių viršūnės ir pumpurai mėgstami amarų. Juos sunaikinti lengviausia – padės ir bet kokie insekticidai, ir naminiai augalų nuovirai. Paslaptingas kenkėjas yra ūglinis pjūklelis (Ardis bruniventris). Jo lervos ūglyje išgraužia 3–4 cm ilgio takelį, ir šis ima vysti. Pamačius pažeistus ūglius reikėtų nedelsiant nukirpti iki sveikos vietos ir sunaikinti. Gleivėtasis pjūklelis (Endelomyia aethiops) yra lengvai pastebimas. Žalsvai gelsvos gleivėtos lervos graužia lapų paviršių, palikdamos tik gyslas.

*Genėjimas. Apžiūrinėdami krūmines rožes atkreipkite dėmesį, ar ne per tankiai želia nauji ūgliai. Sutankėjusiose vietose silpniausius iškirpkite.

Formuokite taisyklingas kamieninių rožių lajas. Šalinkite visus iš kamieno pagrindo pasirodžiusius ūglius. Įsitikinkite, kad kuoleliai gerai laiko augalus, o raišteliai nepažeidžia žievės.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris