• spalio 4 d., Trečiadienis

Darbai rožyne liepą

Rožių žiedai ir lapai nemėgsta drėgmės pertekliaus. Nuo lietaus lašų kai kurių veislių žiedlapiai tampa dėmėti, o krūmus greičiau pažeidžia grybinės ligos. Todėl rožes laistykite tik prie pat žemės, nepilkite vandens nei ant lapų, nei ant žiedų. Peržydėjusius žiedus iškirpkite. Nebijokite kartu nukirpti viršutinę šakelės dalį – paskatinsite krūmelį šakotis. Apžiūrėkite, ar nėra iš poskiepio išaugusių atžalų. Tokias kuo greičiau giliai iškirpkite. Kompleksinėmis trąšomis rožes paskutinį kartą patręškite mėnesio pabaigoje, kad iki rudens spėtų sumedėti ūgliai, – bus mažesnė tikimybė, kad jie nušals.

 

 

 

Atkreipkite dėmesį, ar nepasirodė ligų ar kenkėjų. Auginant rožes labai karštoje vietoje, vazonuose balkone, galima tikėtis voratinklinių erkučių. Geriausia priemonė nuo jų apsisaugoti – drėkinti, purkšti vakarais krūmų lapus. Vos pasirodžiusius, neišplitusius amarus, cikadėles sunaikinsite skystojo muilo tirpalu. Ilgai nenudžiūstant ryto rasai, esant drėgniems orams, lapus gali aptraukti pilkšvos apnašos: tai – miltligės pradžia. Purkškite fungicidais, kol liga nepadarė didesnės žalos.

Jei pirksite vazonuose augančius ir žydinčius rožių sodinukus, nepameskite etiketės su veisle. Net jei nupirktas sodinukas nedidelis, pasidomėkite, kokio dydžio krūmas užaugs vėliau. Iš vazonų į auginimo vietą augalai perkeliami atsargiai, o persodinti – gausiai laistomi.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius