• kovo 28 d., Ketvirtadienis

Darbai sausio mėnesį: gėlės

*Sausį sėjame visadžydes begonijas, juostuotąsias pelargonijas. Tai vienos populiariausių gėlių.

 

 

*Kanų, kardelių, montbrečių, jurginų, krokosmijų, gumbinių begonijų šakniagumbiai, šakniastiebiai žiemoja tamsiame rūsyje, 5–8 °C temperatūroje. Užsukite retkarčiais pažiūrėti, ar jie nepūva, ar neįsimetė pelėsis. Smulkesnius puvinio pažeistus gumbus išmeskite, kitus pravėdinkite, išdžiovinkite, pažeistas vietas išpjaustykite, pabarstykite smulkinta medžio anglimi. Jei jie pradeda džiūti, vysti, trūksta drėgmės, apiberkite drėgnomis pjuvenomis, durpėmis.

*Žiemų neištveriančios dekoratyvinės gėlės (didžialapės hortenzijos, brugmansijos, motininės chrizantemos, guneros) rūsyje žiemoja pasodintos į vazonus. Temperatūra negali nukristi žemiau 0 °C, o žemė turi būti vos drėgna.

*Vandens lelijų žiema. Gražiosios karalienės gali žiemoti giliuose tvenkinėliuose. Jei ten negilu, peržiem sušąla visas vanduo, augalai žiemoja rūsyje. Tinka rūsys ar kita patalpa, kur temperatūra yra 0–2 °C. Patikrinkite, ar kubile pakanka vandens, ar ne per šalta – jis neturi užšalti, ar ne per šilta – augalai pradės ne laiku augti.

*Į patalpas sunešti balkoniniai augalai (petunijos, verbenos, kalibrachojos, pelargonijos ir kt.) turi jausti nuolatinę jūsų globą. Žiemoja šviesoje, 10–12 °C šilumoje. Žemė neturi perdžiūti, bet ir laistyti reikia saikingai, nepaliekant balų po vazonais. Pageltusius lapus nuskabykite, apžiūrėkite, ar nesiaučia kenkėjai. Tręšti dar nereikia – tai ramybės periodas.

*Nežydinčias kambarines gėles laistykite saikingai. Jei oras per sausas, nuprauskite po dušu, lapus valykite drėgna servetėle. Stebėkite, ar neapniko kenkėjai – rodos, iš niekur atsiranga amarai, skydamariai, voratinklinės erkės. Neleiskite jiems išplisti.

*Žiemos palanges puošia žydintys ciklamenai, falenopsiai, azalijos, anturiai, klivijos, sanpaulijos. Joms maisto medžiagų reikia, tad kartą per dvi savaites patręškite. Išneškite į kitą patalpą, kai plačiai atveriate langus – skersvėjai nepatinka ne tik žydintiems, bet ir lapiniams kambariniams, augalų daigams.

*Jei rudenį į indus pasisodinote svogūninių gėlių (tulpių, narcizų ir kt.), apsispręskite, kada bus tas laikas, kai jos pražys ir papuoš jūsų namus. Į patalpas reikia atsinešti 3–4 savaitės iki žydėjimo. Smulkiasvogūninėms gėlėms šis periodas trumpesnis. Pavyzdžiui, snieguoles reikia įnešti į šiltą patalpą likus savaitei iki žydėjimo šventės.

*Gėlyne nėra ko veikti, o tiksliau – beveik nėra ko. Šalčiui jautresnes gėles ir krūmus juk uždengėte dar rudenį…

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:01, leidžiasi 18:48.
  • Mėnulis teka 22:55, leidžiasi 06:39.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Girmantė, Odeta, Rimkantas, Sikstas, Filemonas
  • Didysis ketvirtadienis
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves.
  • Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius