• sausio 18 d., Pirmadienis

Darbai sausio mėnesį: gėlės

*Sausį sėjame visadžydes begonijas, juostuotąsias pelargonijas. Tai vienos populiariausių gėlių.

 

 

*Kanų, kardelių, montbrečių, jurginų, krokosmijų, gumbinių begonijų šakniagumbiai, šakniastiebiai žiemoja tamsiame rūsyje, 5–8 °C temperatūroje. Užsukite retkarčiais pažiūrėti, ar jie nepūva, ar neįsimetė pelėsis. Smulkesnius puvinio pažeistus gumbus išmeskite, kitus pravėdinkite, išdžiovinkite, pažeistas vietas išpjaustykite, pabarstykite smulkinta medžio anglimi. Jei jie pradeda džiūti, vysti, trūksta drėgmės, apiberkite drėgnomis pjuvenomis, durpėmis.

*Žiemų neištveriančios dekoratyvinės gėlės (didžialapės hortenzijos, brugmansijos, motininės chrizantemos, guneros) rūsyje žiemoja pasodintos į vazonus. Temperatūra negali nukristi žemiau 0 °C, o žemė turi būti vos drėgna.

*Vandens lelijų žiema. Gražiosios karalienės gali žiemoti giliuose tvenkinėliuose. Jei ten negilu, peržiem sušąla visas vanduo, augalai žiemoja rūsyje. Tinka rūsys ar kita patalpa, kur temperatūra yra 0–2 °C. Patikrinkite, ar kubile pakanka vandens, ar ne per šalta – jis neturi užšalti, ar ne per šilta – augalai pradės ne laiku augti.

*Į patalpas sunešti balkoniniai augalai (petunijos, verbenos, kalibrachojos, pelargonijos ir kt.) turi jausti nuolatinę jūsų globą. Žiemoja šviesoje, 10–12 °C šilumoje. Žemė neturi perdžiūti, bet ir laistyti reikia saikingai, nepaliekant balų po vazonais. Pageltusius lapus nuskabykite, apžiūrėkite, ar nesiaučia kenkėjai. Tręšti dar nereikia – tai ramybės periodas.

*Nežydinčias kambarines gėles laistykite saikingai. Jei oras per sausas, nuprauskite po dušu, lapus valykite drėgna servetėle. Stebėkite, ar neapniko kenkėjai – rodos, iš niekur atsiranga amarai, skydamariai, voratinklinės erkės. Neleiskite jiems išplisti.

*Žiemos palanges puošia žydintys ciklamenai, falenopsiai, azalijos, anturiai, klivijos, sanpaulijos. Joms maisto medžiagų reikia, tad kartą per dvi savaites patręškite. Išneškite į kitą patalpą, kai plačiai atveriate langus – skersvėjai nepatinka ne tik žydintiems, bet ir lapiniams kambariniams, augalų daigams.

*Jei rudenį į indus pasisodinote svogūninių gėlių (tulpių, narcizų ir kt.), apsispręskite, kada bus tas laikas, kai jos pražys ir papuoš jūsų namus. Į patalpas reikia atsinešti 3–4 savaitės iki žydėjimo. Smulkiasvogūninėms gėlėms šis periodas trumpesnis. Pavyzdžiui, snieguoles reikia įnešti į šiltą patalpą likus savaitei iki žydėjimo šventės.

*Gėlyne nėra ko veikti, o tiksliau – beveik nėra ko. Šalčiui jautresnes gėles ir krūmus juk uždengėte dar rudenį…

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:30, leidžiasi 16:28.
  • Mėnulis teka 11:03, leidžiasi 22:47.
  • Mėnulis Avine 09:07, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 13 d.
  • Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Leonardas, Liubertas, Liuberta, Priscilė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, paprikas, baklažanus šildomiems šiltnamiams. Negalima tręšti augalų.
  • Kai žiemą iš kamino kylantys dūmai krypsta į šiaurę, bus šalta, į pietus – šilta.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada nupuošiate kalėdinę eglutę?

Įvykių kalendorius