• gegužės 29 d., Penktadienis

Darbai sode balandžio mėnesį

Smarkiai šildantys saulės spinduliai užkaboriuose tirpdo paskutinį sniegą, dirva džiūsta, skleidžiasi pirmi žali lapeliai ir spalvingi žiedai. Sodas atgyja.

Reguliariai ir gausiai laistykime vazonuose augančius spygliuočius ir kitus daugiamečius augalus. Juos pradedame tręšti. Jei įmanoma, pakeiskime viršutinį substrato sluoksnį nauju. Visžalius augalus nuplaukime stipresne vandens srove, kad per žiemą ant lapų susikaupusios dulkės nesutrikdytų fotosintezės ir neatmuštų šviesos.
Atlankomis dauginame vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus. Elastingus pirmamečius ūglius atlenkiame į 5 cm gylio griovelius ir, prismeigę V formos vielos smeigtukais, užberiame žeme. Sezono metu jie įsišaknys, ir rudenį galėsime nupjauti ir pasodinti naujoje vietoje.
Balandžio pabaigoje sodiname žiemą paruoštus vynmedžių ir serbentų auginius. Virš žemės turi atsidurti tik vienas pumpuras. Žemę aplink gerai suslegiame ar sumindome. Tarp auginių užtenka palikti 8–10 cm tarpus. Kai jie prigyja ir pradeda augti, rudenį, pasodiname didesniais atstumais. Saugokime auginius nuo šalnų.
Nupurškiame vaismedžius insekticidais ir fungicidais. Pirmą kartą tai darome, kai pradeda brinkti pumpurai ir skleistis pirmi lapeliai.
Ravime vejoje augančias daugiametes piktžoles, pavyzdžiui, kiaulpienes (Taraxacum officinale), siauralapius gysločius (Plantago lanceolata). Geriau jas iškasti ilgu ir siauru kastuvėliu ar išrauti specialiu įrankiu. Kiaulpienių šaknų neišmeskite – jos tinka vaistams ir būtent dabar, kol bėga baltos sultys, kasamos, vytinamos ir džiovinamos. Jei veja didelė ir labai piktžolėta, geriau naudoti preparatus „Starane“ ar „Banvel“, kurie naikina dviskilčius augalus (dauguma piktžolių), bet nekenkia vienaskilčiams (vejos žolėms ir svogūninėms gėlėms).
Jei nespėjome rudenį, dabar retiname vandens augalus. Laikas sumažinti lūgnių (Nuphar) ir vandens lelijų (Nymphaea) sąžalynus. Jei pernai šie augalai užėmė apie 1/3 tvenkinio paviršiaus, todėl dalį jų reikia išrauti. Žuvis galima pradėti maitinti, kai vandens temperatūra pakyla daugiau kaip 10 C.
Mėnesio pradžioje veją patręšiame kompleksinėmis trąšomis. Kai žolė paauga, ją nupjauname. Šio darbo laikas dažnai sutampa su forsitijų (Forsythia) žydėjimu.
Įveisiame naują veją. Sėklos patenka į drėgną žemę. Joms dygti palanki ir šį mėnesį vyraujanti temperatūra.

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 29, penktadienis.
  • Saulė teka 04:52, leidžiasi 21:41.
  • Mėnulis teka 11:20, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Mergelėje 14:40, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Algedas, Erdvilė, Mažrimas, Magdalena, Magdė
  • Tarptautinė Jungtinių Tautų taikos saugotojų diena. Vyrų diena.
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite daržoves, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, veją, dauginkite krūmus atlankomis. Persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Skiepykite. Netinkama diena sėti ir sodinti salotas, genėti gyvatvores, tręšti.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius