• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Darbai sode balandžio mėnesį

Smarkiai šildantys saulės spinduliai užkaboriuose tirpdo paskutinį sniegą, dirva džiūsta, skleidžiasi pirmi žali lapeliai ir spalvingi žiedai. Sodas atgyja.

Reguliariai ir gausiai laistykime vazonuose augančius spygliuočius ir kitus daugiamečius augalus. Juos pradedame tręšti. Jei įmanoma, pakeiskime viršutinį substrato sluoksnį nauju. Visžalius augalus nuplaukime stipresne vandens srove, kad per žiemą ant lapų susikaupusios dulkės nesutrikdytų fotosintezės ir neatmuštų šviesos.
Atlankomis dauginame vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus. Elastingus pirmamečius ūglius atlenkiame į 5 cm gylio griovelius ir, prismeigę V formos vielos smeigtukais, užberiame žeme. Sezono metu jie įsišaknys, ir rudenį galėsime nupjauti ir pasodinti naujoje vietoje.
Balandžio pabaigoje sodiname žiemą paruoštus vynmedžių ir serbentų auginius. Virš žemės turi atsidurti tik vienas pumpuras. Žemę aplink gerai suslegiame ar sumindome. Tarp auginių užtenka palikti 8–10 cm tarpus. Kai jie prigyja ir pradeda augti, rudenį, pasodiname didesniais atstumais. Saugokime auginius nuo šalnų.
Nupurškiame vaismedžius insekticidais ir fungicidais. Pirmą kartą tai darome, kai pradeda brinkti pumpurai ir skleistis pirmi lapeliai.
Ravime vejoje augančias daugiametes piktžoles, pavyzdžiui, kiaulpienes (Taraxacum officinale), siauralapius gysločius (Plantago lanceolata). Geriau jas iškasti ilgu ir siauru kastuvėliu ar išrauti specialiu įrankiu. Kiaulpienių šaknų neišmeskite – jos tinka vaistams ir būtent dabar, kol bėga baltos sultys, kasamos, vytinamos ir džiovinamos. Jei veja didelė ir labai piktžolėta, geriau naudoti preparatus „Starane“ ar „Banvel“, kurie naikina dviskilčius augalus (dauguma piktžolių), bet nekenkia vienaskilčiams (vejos žolėms ir svogūninėms gėlėms).
Jei nespėjome rudenį, dabar retiname vandens augalus. Laikas sumažinti lūgnių (Nuphar) ir vandens lelijų (Nymphaea) sąžalynus. Jei pernai šie augalai užėmė apie 1/3 tvenkinio paviršiaus, todėl dalį jų reikia išrauti. Žuvis galima pradėti maitinti, kai vandens temperatūra pakyla daugiau kaip 10 C.
Mėnesio pradžioje veją patręšiame kompleksinėmis trąšomis. Kai žolė paauga, ją nupjauname. Šio darbo laikas dažnai sutampa su forsitijų (Forsythia) žydėjimu.
Įveisiame naują veją. Sėklos patenka į drėgną žemę. Joms dygti palanki ir šį mėnesį vyraujanti temperatūra.
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download redmi firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus