• liepos 22 d., Pirmadienis

Darbai sode balandžio mėnesį

Smarkiai šildantys saulės spinduliai užkaboriuose tirpdo paskutinį sniegą, dirva džiūsta, skleidžiasi pirmi žali lapeliai ir spalvingi žiedai. Sodas atgyja.

Reguliariai ir gausiai laistykime vazonuose augančius spygliuočius ir kitus daugiamečius augalus. Juos pradedame tręšti. Jei įmanoma, pakeiskime viršutinį substrato sluoksnį nauju. Visžalius augalus nuplaukime stipresne vandens srove, kad per žiemą ant lapų susikaupusios dulkės nesutrikdytų fotosintezės ir neatmuštų šviesos.
Atlankomis dauginame vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus. Elastingus pirmamečius ūglius atlenkiame į 5 cm gylio griovelius ir, prismeigę V formos vielos smeigtukais, užberiame žeme. Sezono metu jie įsišaknys, ir rudenį galėsime nupjauti ir pasodinti naujoje vietoje.
Balandžio pabaigoje sodiname žiemą paruoštus vynmedžių ir serbentų auginius. Virš žemės turi atsidurti tik vienas pumpuras. Žemę aplink gerai suslegiame ar sumindome. Tarp auginių užtenka palikti 8–10 cm tarpus. Kai jie prigyja ir pradeda augti, rudenį, pasodiname didesniais atstumais. Saugokime auginius nuo šalnų.
Nupurškiame vaismedžius insekticidais ir fungicidais. Pirmą kartą tai darome, kai pradeda brinkti pumpurai ir skleistis pirmi lapeliai.
Ravime vejoje augančias daugiametes piktžoles, pavyzdžiui, kiaulpienes (Taraxacum officinale), siauralapius gysločius (Plantago lanceolata). Geriau jas iškasti ilgu ir siauru kastuvėliu ar išrauti specialiu įrankiu. Kiaulpienių šaknų neišmeskite – jos tinka vaistams ir būtent dabar, kol bėga baltos sultys, kasamos, vytinamos ir džiovinamos. Jei veja didelė ir labai piktžolėta, geriau naudoti preparatus „Starane“ ar „Banvel“, kurie naikina dviskilčius augalus (dauguma piktžolių), bet nekenkia vienaskilčiams (vejos žolėms ir svogūninėms gėlėms).
Jei nespėjome rudenį, dabar retiname vandens augalus. Laikas sumažinti lūgnių (Nuphar) ir vandens lelijų (Nymphaea) sąžalynus. Jei pernai šie augalai užėmė apie 1/3 tvenkinio paviršiaus, todėl dalį jų reikia išrauti. Žuvis galima pradėti maitinti, kai vandens temperatūra pakyla daugiau kaip 10 C.
Mėnesio pradžioje veją patręšiame kompleksinėmis trąšomis. Kai žolė paauga, ją nupjauname. Šio darbo laikas dažnai sutampa su forsitijų (Forsythia) žydėjimu.
Įveisiame naują veją. Sėklos patenka į drėgną žemę. Joms dygti palanki ir šį mėnesį vyraujanti temperatūra.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy free download
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:55.
  • Mėnulis Avine 13:01, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Dalius, Magdalena, Marija, Mantilė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus