Mėnesio darbai. Gruodis

Kūčių naktį, pasibaigus Adventui, gamta atgims, pradės naują gyvenimo ratą. Paskutinį metų mėnesį apsvarstykime nuveiktus darbus, užbaikime senus ir planuokime naujus. Nors gruodis – tamsiausias metų mėnuo, tačiau kupinas taikios paslapties, ramaus stebuklo laukimo. Gal ir gaila, kad šie metai baigiasi, tačiau maga greičiau sutikti naujus ir viską pradėti iš naujo… O kol kas ruoškimės iškilmingai šventei – Kalėdoms.

 

 

Jei daugiamečius augalus apklojęs per plonas sniego sluoksnis, užmetame jo dar kasdami nuo takų. Gruodį atidžiau apžiūrėkime alpinariumą. Per atodrėkius ar vyraujant stipriems šaltiems vėjams jo viršuje, pietiniame ir vakariniame šlaituose gali visai nelikti baltos dangos. Kaskime sniegą iš tuščių plotų ir išbarstykime plikame alpinariume. Jo negalima imti nuo vejos, iš po medžių ir krūmų.

 

 

Rožių dengimas. Tinka durpės arba spygliuočių pjuvenos, sumaišytos su smėliu – jos nesusiguli ir praleidžia orą. Pjuvenos ir durpės gerai sugeria drėgmę, greitai užšąla ir lėtai atitirpsta. Lietuvoje žiemą dažni atlydžiai, tad ši savybė leidžia joms palaikyti pastovią temperatūrą. Labai svarbu, kad neatsirastų žievėplaišų, per kurias į augalus gali patekti ligų sukėlėjų, grybų sporų. Rožės bus visiškai paruoštos žiemai, kai ant viršaus užmesime eglišakių. Graužikai susiras kitą vietą, jei prie kerelių padėsime užnuodyto masalo. Nepatinka jiems ir degintos vilnos kvapas. Svarbu įsidėmėti, kad šiltą žiemą uždengtos rožės dažniau iššunta nei iššąla, tad nepatingėkite vėdinti.

 

 

Žemėje kuo giliau, tuo šilčiau. Ją nuo šalčio ir staigių temperatūros svyravimų saugo storas sniego arba lapų sluoksnis. Per didelius šalčius, besniegėmis dienomis, 5–10 cm gylyje temperatūra retai nukrenta žemiau –5 oC, o 1 m gylyje žemė labai retai užšąla. Augalų šaknys mažiau atsparios šalčiui nei antžeminė dalis. Žiemą jos būna gana gerai apsaugotos. Tiesa, nerūpestingai pasodinus augalus, jų šaknis į paviršių kartais išstumia žemėje susidarantys ledo kristalai arba ištraukia paukščiai. Tokios šaknys žūsta sausame ir šaltame ore. Tad jei jos yra išstumtos į žemės paviršių, užberkime mulčiu.

 

Česlava Deinarovič


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:01, leidžiasi 18:48.
  • Mėnulis teka 22:55, leidžiasi 06:39.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Girmantė, Odeta, Rimkantas, Sikstas, Filemonas
  • Didysis ketvirtadienis
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves.
  • Kokia kovo mėnesio antroji pusė, tokia bus ir balandžio pradžia, tokia bus ir vasara.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius