• sausio 16 d., Šeštadienis

Mėnesio darbai. Gruodis

Kūčių naktį, pasibaigus Adventui, gamta atgims, pradės naują gyvenimo ratą. Paskutinį metų mėnesį apsvarstykime nuveiktus darbus, užbaikime senus ir planuokime naujus. Nors gruodis – tamsiausias metų mėnuo, tačiau kupinas taikios paslapties, ramaus stebuklo laukimo. Gal ir gaila, kad šie metai baigiasi, tačiau maga greičiau sutikti naujus ir viską pradėti iš naujo… O kol kas ruoškimės iškilmingai šventei – Kalėdoms.

 

 

Jei daugiamečius augalus apklojęs per plonas sniego sluoksnis, užmetame jo dar kasdami nuo takų. Gruodį atidžiau apžiūrėkime alpinariumą. Per atodrėkius ar vyraujant stipriems šaltiems vėjams jo viršuje, pietiniame ir vakariniame šlaituose gali visai nelikti baltos dangos. Kaskime sniegą iš tuščių plotų ir išbarstykime plikame alpinariume. Jo negalima imti nuo vejos, iš po medžių ir krūmų.

 

 

Rožių dengimas. Tinka durpės arba spygliuočių pjuvenos, sumaišytos su smėliu – jos nesusiguli ir praleidžia orą. Pjuvenos ir durpės gerai sugeria drėgmę, greitai užšąla ir lėtai atitirpsta. Lietuvoje žiemą dažni atlydžiai, tad ši savybė leidžia joms palaikyti pastovią temperatūrą. Labai svarbu, kad neatsirastų žievėplaišų, per kurias į augalus gali patekti ligų sukėlėjų, grybų sporų. Rožės bus visiškai paruoštos žiemai, kai ant viršaus užmesime eglišakių. Graužikai susiras kitą vietą, jei prie kerelių padėsime užnuodyto masalo. Nepatinka jiems ir degintos vilnos kvapas. Svarbu įsidėmėti, kad šiltą žiemą uždengtos rožės dažniau iššunta nei iššąla, tad nepatingėkite vėdinti.

 

 

Žemėje kuo giliau, tuo šilčiau. Ją nuo šalčio ir staigių temperatūros svyravimų saugo storas sniego arba lapų sluoksnis. Per didelius šalčius, besniegėmis dienomis, 5–10 cm gylyje temperatūra retai nukrenta žemiau –5 oC, o 1 m gylyje žemė labai retai užšąla. Augalų šaknys mažiau atsparios šalčiui nei antžeminė dalis. Žiemą jos būna gana gerai apsaugotos. Tiesa, nerūpestingai pasodinus augalus, jų šaknis į paviršių kartais išstumia žemėje susidarantys ledo kristalai arba ištraukia paukščiai. Tokios šaknys žūsta sausame ir šaltame ore. Tad jei jos yra išstumtos į žemės paviršių, užberkime mulčiu.

 

Česlava Deinarovič


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 16, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:33, leidžiasi 16:25.
  • Mėnulis teka 10:36, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis Žuvyse 00:17, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 13 d.
  • Jovaras, Leikantas, Leikantė, Marcelijus (Marcelis, Marcelinas, Marcijonas, Marcys), Marcelina (Marcelė, Marcė), Marčius, Norgailas, Norgailė, Utenis
  • Tarptautinė aštraus maisto diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Ant palangės pasisėkite žalumynų: svogūnų, garstyčių, petražolių, salierų, saulėgrąžų ir kt. žalios masės. Sėkite, pikuokite lapines daržoves. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį. Nereikėtų genėti vaismedžių, krūmų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, mušti sviesto.
  • Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada nupuošiate kalėdinę eglutę?

Įvykių kalendorius