• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Darbai sode liepos mėnesį

Puošniai žydintis ir gausiu uogų, vaisių, daržovių derliumi galintis pasigirti vidurinysis vasaros mėnuo – pats svetingiausias. Saulės šiluma, gėlių margumas, sodo ir daržo gėrybių aromatai – brangiausių turtų sklidina taurė.

Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį išlaužomi vaismedžių vilkaūgliai. Anksčiau to daryti nerekomenduojama, nes pabus ir ims vystytis miegantys pumpurai. Tarp nokstančių vaisių netgi gali pražysti žiedai. Antrasis žydėjimas nepageidautinas, nes nualina vaismedžius. Išlaužomi tik tie vilkaūgliai, kurie yra ilgesni nei 40 cm ir želia krūmais į viršų. Pjūviai turi būti lygūs. Trumpesni, silpnesni ūgliai, ypač augantys įkypai, lanku arba horizontaliai, paliekami, nes kitąmet ant jų susidarys žiediniai pumpurai ir sunoks derlius.

Genimi kaulavaisiniai augalai. Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį, nuskynus vaisius, išpjaunamos vainiką tankinančios ir ligų pažeistos trešnių, ankstyvųjų vyšnių ir slyvų šakos. Kuo storesnes šakas šaliname, tuo ilgesni turi likti stuobreliai (nuo 5 cm iki 20 cm). Jei trešnės senos, patrumpinamos šakų viršūnės. Krūminių vyšnių šakos linkusios plikti, todėl jas taip pat reikia patrumpinti. Kitais metais išaugs nauji ūgliai ir deranti vainiko dalis bus arčiau liemens.

Skiname derlių. Slyvas skinkime atsargiai, nes jų šakos lengvai lūžta. Serbentų kekes imkime be lapų, nutraukime tik vaiskočius, nepažeisdami lapų pažastyse esančių miegančių pumpurų. Ankstyvųjų veislių kriaušės skinamos nevisiškai prinokusios. Vėliau jos būna miltingos ir minkštos, netransportabilios. Ant šakų subrendę alyviniai obuoliai didesni ir skanesni. Atsižvelkime į tai, kad net ir mažiausi įspaudai mažina vaisių kokybę. Nuėmus derlių, trešnės iš karto nugenimos. Paremiamos vėliau derančių vaismedžių šakos.

Genime avietes. Birželį ir liepą derančių augalų stiebai palaipsniui pradeda nykti. Juos reikia išpjauti nuskynus uogas. Kitaip pradės daugintis ir plisti grybai, sukeliantys įvairias ligas, kurios gali pažeisti jaunus pirmamečius stiebus, duosiančius derlių kitais metais. Iki pagrindų išpjovus derėjusius stiebus pagerėja lajos apšvietimas, vėdinimas. Jie surenkami ir išmetami į komposto krūvą.

Dauginame augalus gyvašakėmis. Liepą paruoštas bet kokių augalų gyvašakes sodiname iškart arba prieš sodinimą 14–18 valandų (geriausia nakčiai) pamerkiame į vandenį. Lapuočių gyvašakių lapus nuskiname nuo tos dalies, kuri atsidurs substrate.

Genime gyvatvores. Didelės, tankios gyvatvorės yra paukštelių – mūsų pagalbininkų kovojant su kenkėjais – prieglobstis. Jas genėkime prieš sparnuočiams susukant lizdus ar liepos pradžioje, kai išskrenda pirma jauniklių vada. Natūraliai augančios gyvatvorės karpomos tik esant reikalui, kai norima atjauninti, pakoreguoti aukštį. Pavasarį ir birželį žydinčios žaliosios tvoros nugenimos pasibaigus žydėjimui.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
online free course
download intex firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus