• gegužės 14 d., Penktadienis

Darbai sode liepos mėnesį

Puošniai žydintis ir gausiu uogų, vaisių, daržovių derliumi galintis pasigirti vidurinysis vasaros mėnuo – pats svetingiausias.

Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį išlaužomi vaismedžių vilkaūgliai. Anksčiau to daryti nerekomenduojama, nes pabus ir ims vystytis miegantys pumpurai. Tarp nokstančių vaisių netgi gali pražysti žiedai. Antrasis žydėjimas nepageidautinas, nes nualina vaismedžius. Išlaužomi tik tie vilkaūgliai, kurie yra ilgesni nei 40 cm ir želia krūmais į viršų. Pjūviai turi būti lygūs. Trumpesni, silpnesni ūgliai, ypač augantys įkypai, lanku arba horizontaliai, paliekami, nes kitąmet ant jų susidarys žiediniai pumpurai ir sunoks derlius.

Genimi kaulavaisiniai augalai. Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį, nuskynus vaisius, išpjaunamos vainiką tankinančios ir ligų pažeistos trešnių, ankstyvųjų vyšnių ir slyvų šakos. Kuo storesnes šakas šaliname, tuo ilgesni turi likti stuobreliai (nuo 5 cm iki 20 cm). Jei trešnės senos, patrumpinamos šakų viršūnės. Krūminių vyšnių šakos linkusios plikti, todėl jas taip pat reikia patrumpinti. Kitais metais išaugs nauji ūgliai ir deranti vainiko dalis bus arčiau liemens.

Skiname derlių. Slyvas skinkime atsargiai, nes jų šakos lengvai lūžta. Serbentų kekes imkime be lapų, nutraukime tik vaiskočius, nepažeisdami lapų pažastyse esančių miegančių pumpurų. Ankstyvųjų veislių kriaušės skinamos nevisiškai prinokusios. Vėliau jos būna miltingos ir minkštos, netransportabilios. Ant šakų subrendę alyviniai obuoliai didesni ir skanesni. Atsižvelkime į tai, kad net ir mažiausi įspaudai mažina vaisių kokybę. Nuėmus derlių, trešnės iš karto nugenimos. Paremiamos vėliau derančių vaismedžių šakos.

Genime avietes. Birželį ir liepą derančių augalų stiebai palaipsniui pradeda nykti. Juos reikia išpjauti nuskynus uogas. Kitaip pradės daugintis ir plisti grybai, sukeliantys įvairias ligas, kurios gali pažeisti jaunus pirmamečius stiebus, duosiančius derlių kitais metais. Iki pagrindų išpjovus derėjusius stiebus pagerėja lajos apšvietimas, vėdinimas. Jie surenkami ir išmetami į komposto krūvą.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:14, leidžiasi 21:17.
  • Mėnulis teka 06:29, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Gintaras, Gintarė, Motiejus, Bonifacas, Livita
  • Pilietinio pasipriešinimo diena. Buhalterių diena
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite vijoklinius augalus, gėles, skiepykite rožes, persodinkite kambarinius augalus. Pasodinkite jurginus, kanas ir kitus šakniagumbinius augalus, pamulčiuokite. Rinkite vaistinių augalų žiedus; šią dieną iš jų paruošti vaistai veikia labai efektyviai. Vėdinkite patalpas, rūsius.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius