• liepos 16 d., Antradienis

Darbai sode liepos mėnesį

Puošniai žydintis ir gausiu uogų, vaisių, daržovių derliumi galintis pasigirti vidurinysis vasaros mėnuo – pats svetingiausias.

Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį išlaužomi vaismedžių vilkaūgliai. Anksčiau to daryti nerekomenduojama, nes pabus ir ims vystytis miegantys pumpurai. Tarp nokstančių vaisių netgi gali pražysti žiedai. Antrasis žydėjimas nepageidautinas, nes nualina vaismedžius. Išlaužomi tik tie vilkaūgliai, kurie yra ilgesni nei 40 cm ir želia krūmais į viršų. Pjūviai turi būti lygūs. Trumpesni, silpnesni ūgliai, ypač augantys įkypai, lanku arba horizontaliai, paliekami, nes kitąmet ant jų susidarys žiediniai pumpurai ir sunoks derlius.

Genimi kaulavaisiniai augalai. Liepos antroje pusėje ir rugpjūtį, nuskynus vaisius, išpjaunamos vainiką tankinančios ir ligų pažeistos trešnių, ankstyvųjų vyšnių ir slyvų šakos. Kuo storesnes šakas šaliname, tuo ilgesni turi likti stuobreliai (nuo 5 cm iki 20 cm). Jei trešnės senos, patrumpinamos šakų viršūnės. Krūminių vyšnių šakos linkusios plikti, todėl jas taip pat reikia patrumpinti. Kitais metais išaugs nauji ūgliai ir deranti vainiko dalis bus arčiau liemens.

Skiname derlių. Slyvas skinkime atsargiai, nes jų šakos lengvai lūžta. Serbentų kekes imkime be lapų, nutraukime tik vaiskočius, nepažeisdami lapų pažastyse esančių miegančių pumpurų. Ankstyvųjų veislių kriaušės skinamos nevisiškai prinokusios. Vėliau jos būna miltingos ir minkštos, netransportabilios. Ant šakų subrendę alyviniai obuoliai didesni ir skanesni. Atsižvelkime į tai, kad net ir mažiausi įspaudai mažina vaisių kokybę. Nuėmus derlių, trešnės iš karto nugenimos. Paremiamos vėliau derančių vaismedžių šakos.

Genime avietes. Birželį ir liepą derančių augalų stiebai palaipsniui pradeda nykti. Juos reikia išpjauti nuskynus uogas. Kitaip pradės daugintis ir plisti grybai, sukeliantys įvairias ligas, kurios gali pažeisti jaunus pirmamečius stiebus, duosiančius derlių kitais metais. Iki pagrindų išpjovus derėjusius stiebus pagerėja lajos apšvietimas, vėdinimas. Jie surenkami ir išmetami į komposto krūvą.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius