• liepos 16 d., Antradienis

Darbuojamės darže gegužės mėnesį

*Bulves sodinkite iki gegužės 10 dienos ir tik ten, kur jos neaugo apie ketverius metus, kitaip padidės grėsmė, kad apniks nematodai. Sodinkite tik sveikus, sudaigintus gumbus į šiltą (8–10 °C) dirvą. Jei prognozuojamos šalnos, išlindusius ankstyvųjų bulvių daigus reikėtų apkaupti taip, kad nesimatytų žalių lapų, arba uždengti daržo plėvele. Jei šalnos pakando lapus, patręškite azoto trąšomis – greičiau sustiprės ir atžels.

 

 

 

 

 

*Paprastajai ievai ir vyšniai pražydus, sėkite burokėlius ir morkas žiemos derliui, ridikėlius, šparagines pupeles, salotas, špinatus. Sodinkite baltagūžių, ropinių, žiedinių kopūstų, lapkotinių ir šakninių salierų daigus.

*Sodinkite svogūnų sėjinukus. Tai daryti galima jau balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje. Dažnas daržininkas sulaukia gegužės 8 dienos (Stanislavo, Cibulinio). Sėjinukus keletą valandų pamirkykite 0,1 proc. kalio permanganato, valgomosios druskos ar pelenų tirpale. Sodinkite juos 6–8 cm atstumais, palikdami 15–20 cm tarpueilius. Ropučių kakleliai turi būti apie 0,5 cm gylyje. Giliau pasodinti svogūnai ilgiau dygsta, vėliau užauga.

*Tręškite česnakus. Jei tikitės šiais metais užsiauginti gražias galvutes, tręškite juos pirmą kartą tada, kai ima dygti ir antrąkart, kai tik pradeda formuotis galvutės. Palaistykite karvių (1 kg / 8 l vandens) ar paukščių (1 kg / 10 l vandens) mėšlo tirpalu. Šio kiekio užteks 5 m2.

*Saugokite kopūstų daigus nuo spragių. Kad kenkėjai neapniktų neseniai pasodintų daigelių, juos ir dirvą aplink reguliariai barstykite medžių pelenais (1 stiklinė 1 m2). Gana gerai juos naikina specialus tirpalas, pagamintas iš 200 g sutrinto sauso tabako, 40 g žaliojo kalio muilo ir 10 l vandens. Paruoštas jis palaikomas 1–2 paras, nukošus iš karto išpurškiamas.

*Lysvėje sėkite gūžines salotas. Tai darykite mėnesio pradžioje, sėkite 2–3 cm gylyje, daigus sodinkite 30x30cm atstumais. Pasėtos tiesiai į dirvą gūžinės salotos išretinamos, kai užauga 2–3 tikrieji lapeliai, tarp jų ir eilučių paliekant 15×20 cm atstumus. Jei jos per tankios, nesusuka gūželių.

*Dažnai sėkite gražgarstes. Gegužės pradžioje sėklos beriamos tiesiai į dirvą. Norint turėti šių salotų visą vasarą, sėjama kas 10–15 dienų iki rugsėjo pradžios. Atstumai tarp augalų turi būti 5–10 cm. Tankus pasėlis greitai formuoja žiedynstiebius. Nupjautas jis atželia.

*Kovokite su kurkliais. Gegužės antroje pusėje sklype reikėtų iškasti negilias duobes ir prikrauti šviežio mėšlo, smulkintų šiaudų. Galima tiesiog padėlioti mėšlo ant dirvos. Kurklių patelės sulenda ten dėti kiaušinėlių. Išsiritusios lervos iš karto nepalieka lizdų ir minta mėšlu. Po 3–4 savaičių lizdus reikia surinkti ir sudeginti.

*Gegužės antroje pusėje sodinkite salierų ir porų daigus. Salierų daigai patekti į tokį pat gylį, kokiame augo anksčiau, ir tik į šiltą žemę, kad nevirstų žieduoliais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius