• birželio 15 d., Sekmadienis

Daržininkams birželį darbų netrūksta

Purenimas. Vos pasirodžius pirmiems daigeliams, dirvos paviršių vertėtų atsargiai papurenti, kad suirtų po laistymo ar lietaus susidariusi kieta pluta ir nestabdytų sėklų dygimo. Taip prisidėsite ir prie piktžolių naikinimo, nes iškėlus jaunas šaknis, jų žus maždaug 80%.

 

 

Daržovės daugiau nepurenamos, kai išsikeroja vešlūs lapai ir uždengia visą dirvos paviršių.

Ravėjimas. Ravėti piktžoles patariama po lietaus ar paliejus daržoves. Tuomet jos lengviau ištraukiamos. Be to, drėgname dirvožemyje mažiau pažeidžiamos daržovių šaknys. Piktžoles vertėtų išrauti, o ne nuskinti.

Retinimas. Paaugusius daigus reikia retinti, kitaip derlius nedžiugins. Tankūs augalai ne tik vienas iš kito pasisavina drėgmę ir maisto medžiagas, bet ir temdo vienas kitą, užgožia, šakniagumbiai užauga smulkūs, morkos kaip siūlai. Neretintą daržą daug kartų greičiau puola ligos ir kenkėjai. Prieš retinimą būtinai paliekite dirvą – tada ne tik lengviau išrausite piktžoles, bet gerai prigis ir persodinti daigai.

Morkų daigus pirmą kartą patariama praretinti kas 2–3 cm, burokėlių, griežčių, ridikų, ropių – kas 5 cm, o vėliau – kas 10 cm.

Tręšimas. Ankstyvieji gūžiniai ir žiediniai kopūstai formuoja gūžes ir galvutes, todėl jiems reikia daug vandens ir maisto medžiagų. Galima laistyti trąšų tirpalu, į 10 1 dedant po 30 g amonio salietros, kalio chlorido ir 80 g superfosfato. Jis tinka ir burokėliams, pomidorams. Agurkinėms ir kitoms daržovėms trąšų kiekis sumažinamas perpus. Pradėjusias formuotis žiedinių kopūstų galvutes uždengiame, palenkdami ir įlauždami lapus.

Tos daržovės, kurios pavasarį nepatręštos mineralinėmis trąšomis ir auga skurdokoje dirvoje, papildomai tręšiamos mineralinėmis trąšomis.

Skabymas. Patariama reguliariai skabyti (išlaužyti) šoninius agurkų ir pomidorų ūglius. Ir tai daryti, vertėtų, kol jie neišaugo ilgesni nei 3–5 cm. Tiesa, agurkų šoninius ūglius, skirtingai nei pomidorų, augintojai rekomenduoja ne visai nuskabyti, o tik nugnybti galus.

Atramos. Vijoklinėms pupelėms ir žirniams padaromos vytelių ar nestorų kartelių atramos. Pomidorus pririšame prie kuoliukų antrą kartą.

Kaupimas. Bulvės kaupiamos 2–3 kartus. Paskutinį kartą – prieš bulvienojams uždengiant tarpueilius. Apkaupiami pomidorai, agurkai, kopūstai.

Kompostavimas. Visas daržo augalines liekanas kompostuojame su durpėmis, mėšlu, mineralinėmis trąšomis. Mano kompostas visada sudarytas iš dviejų dalių. Ant senesnės krūvos, į kurią nededu šio sezono žolės, pasodinu cukiniją. Visuomet ji dera gausiai.

Braškių priežiūra. Apžiūrimi kereliai, skabomi tie ūsai, kurių nenaudosime. Braškės dauginamos tik derlingų ir sveikų kerų ūsais. Todėl tokie kerai pažymimi kuoliukais ir leidžiama augti ūsams, kad susiformuotų naujos braškės.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius