• rugsėjo 19 d., Sekmadienis

Daržininko rūpesčiai rugsėjo mėnesį

*Sėkite ridikėlius, krapus, špinatus, salotines sultenes, gražgarstes, garstyčias. Iki vėlyvo rudens šios daržovės dar spės subrandinti derlių.

*Kai šiltnamyje paruduoja, pagelsta agurkų lapai, o derlius artėja prie pabaigos, išraukite agurkienojus ir užkaskite – komposto krūva gali nesusidoroti su ligų pradais.

*Tuščias šiltnamis – pernelyg didelė prabanga. Sukaskite lysves ir pasėkite žalumynų ar sideratinių augalų (rugių, garstyčių, rapsų). Paūgėjusius prieš žiemą reikės įterpti į nualintą dirvą – puikios žaliosios trąšos ją atgaivins.

*Neskubėkite sodinti žieminių česnakų. Jei ruduo bus ilgas, jie sudygs, o vėliau būtinai nukentės nuo žiemos šalčių, tad gero derliaus kitąmet nesulauksite.

 

 

 

 

*Moliūgus, cukinijas, kitas šilumamėges daržoves namo pargabenkite iki šalnų. Juos su 3–5 cm ilgio koteliais pjaukite aštriu peiliu ir neškite į tamsų kambario temperatūros podėlį.

*Jei šiltnamyje ligos neužpuolė pomidorų, jie dar žaliuoja, bet vaisius nokina tingiai. Pasilikite kelis augalus, o kitus išraukite, kad šalna negrybštelėtų. Ji gal ir nepražudys mirtinai, bet vaisiai prastai laikysis.

*Skinkite dumplūnes, baklažanus. Jei paprikos dar žaliuoja ir nenustojo derėti, persisodinkite į didesnius vazonus ir, gausiai palaistę, parsineškite namo – sėkmė šypsosi rūpestingiems daržininkams, o derlius džiugina iki Naujųjų metų ir ilgiau.

*Orams atvėsus iki 3–4 °C, nustoja augti morkos. Jei pradėjo gelsti apatiniai lapai, išraukite jas, apdžiovinkite ir neškite į rūsį. Per ilgai dirvoje buvę šakniavaisiai skeldėja, apželia „barzdomis“.

*Rugsėjo pabaigoje metas imti burokėlių, pastarnokų, ropių, griežčių, gelteklių, gumbinių salierų derlių. Juos nukaskite sausu oru, nupjaukite lapus ir kelias dienas palaikykite pavėsyje, pridengę šiaudais ar orui laidžiu audeklu ir tik tada neškite į rūsį.

*Nupjaukite bulvienojus, palaukite savaitę, galėsite kasti bulves. Gumbų saulėje ilgai nelaikykite – pažaliuos ir netinks maistui.

*Iškastas, į dėžes sudėtas salotines cikorijas neškite į rūsį. Ateis laikas, kai norėsis šviežios žalumos – tereikės jas tamsoje atželdinti.

*Šalnų nemėgsta pupelės, todėl suskubkite nuimti.

*Vėlyvųjų kopūstų, porų derlių nuimkite rugsėjo pabaigoje arba spalio mėnesį.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  • Mėnulis teka 19:32, leidžiasi 04:21.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 13 d.
  • Arnulfas, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, pasodinti įsišaknijusius ūglius, veją. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gera diena ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius