• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Daržo balkone dienoraštis. Dublis trečias, arba laukimas

Praktiški patarimai, kaip užsiauginti daržovių balkone. Rūta augina prieskoninius ir kitus augalus  balkone. Jei smalsu, kaip sekasi, sekite jos dienoraštį. Išbandykite šią patirtį ir atsiųskite nuotraukų, pasakojimų – įdomu, kaip sekasi Jums!

Kasdien, išėjusi į savo daržą balkone, džiūgauju, matydama vis daugiau žalios spalvos. Tik tokiai nekantruolei pats sunkiausias yra laukimas, ir apžiūrinėdama iš žemės besikalančius gležnus daigelius, kiekvieną kartą prisimenu istoriją apie moterį, kuri rado besiritantį iš kokono drugelį ir, matydama jo sunkią kelionę į atgimimą, nusprendė jam padėti prakirpdama kokoną. Drugelis iš kokono išlindo daug greičiau, tačiau luošas, kreivu kūneliu, silpnais ir deformuotais sparneliais. Reziumė: kiekviena gyvastis turi savo sunkų kelią praeiti, kad sustiprėtų, subręstų, ir tik tuomet išvystų dienos šviesą. Ir su daigais taip pat. Rodos, norėtųsi ir tą grumstelį patraukti, ir gal šiek tiek krapštuku pagelbėt prasikalti, na ar tą agurko sėklą, du lapelius sukabinusią ir vis nepaleidžiančią skleistis, atsargiai nukrapštyti, bet suprantu, kad nevalia, ir kad kantrybės net darže reikia mokytis. Kaip sekasi? Ogi visaip. Vazonėliuose puikiai sudygo laiškiniai svogūnai, krapai, kalendros, čiobreliai, levanda – labai skurdžiai, o mėtos, rozmarinai ir mairūnai nesudygo išvis. Kadangi sėklų dar buvo likę, užsėjau antru kartu: maža ką, o gal pavyks. Ridikėliai ir salotos keliomis eilėmis stiebiasi tiesiai iš žemių substratų maišų. Bazilikai ir petražolės, sodinti daug anksčiau, tiesiog veši! Orams atšalus, viską grąžinau iš lentynų atgal į šiltnamėlį ir dažniausiai laikau jį užsegtą, kartą per dieną praverdama „pravėdinti“. Labai džiaugiausi, kad perkraustyti viską spėjau iki šalnų ir to stebuklingojo sniego gegužę ir, galite iš manęs juoktis kiek norit, net romantišką vakarą augalėliams surengiau, vakare prieš žadėtąją šalną šiltnamėlio apačioje mažą žvakutę stikliniame inde užkūrusi. Na, kad nesušaltų – girdėjau, taip daro. Lyg nesušalo, auga, bet daug lėčiau ir vangiau, nei saulėtomis dienomis, kai per vieną dieną daigo gimimą pamatyti buvo galima. Namie ant palangės vis dar pūpso paprastų ir afrikinių agurkų, pomidorų daigai bei citrinžolės karališkas sostas (sudygo taip pat puikiai!) ir jautrioji mimoza. Draugės dovanotas pomidoras žymiai vyresnis, žiedus kraunantis ir jau pakankamai ūgtelėjęs, kad būtų persodintas šiltnamin – bet vis prisibijau, kol lauke taip šalta, tad ir jis vis dar kenčia ankštame grietinės indelyje. Kadangi augalai labai stiebiasi į saulę, kasdien juos apsuku: lai mankštinasi. Pakalbinu kartais ( žinau tą karantino pokštą ir iškart atšaunu: ne, jie man neatsako), pagiriu, kai gerai auga. Draugai, kai papasakoju, net pašiepia, kad greit ir klasikinę muziką jiems įjungsiu. Tikiuosi, niūrios dienos (visom prasmėmis) greit baigsis, saulė vėl lepins šiluma, o vazonai galės išlįsti iš slėptuvės į lentynas.

 

 

Rūta su degtukais


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius