• gegužės 27 d., Trečiadienis

Daržo balkone dienoraštis. Pirma dalis, arba kai karantinas „nurauna stogą“. Balandžio 29 d.

Tiesa, pirma diena turėtų būti įvardytas praeitas ketvirtadienis, kai eilinį karantino vakarą tūnojau namie, bandydama prisimąstyti kokių nors įdomių darbų.

 

O prasidėjo viskas nuo mano dievinamų bazilikų, kuriuos pirkau ir sėjau vazone paskutinę dieną, prieš paskelbiant karantiną ir kurie, mano nuostabai, suvešėjo tiesiog puikiai. Stebėdama jų spartų augimą, ryškiai žalius, mėsingus, sultingus lapelius ir jau besidžiaugdama galimybe gardinti jais patiekalus (ar tiesiog po lapelį su pasimėgavimu paragauti laistant), pamaniau: o kodėl ir kitų prieskoninių žolelių nepasisodinus?
Įsijungiau kompiuterį ir pradėjau „šopintis“. Rozmarinai, raudonėliai, mairūnai, pipirmėtės, pipirnės, kalendros, žemaūgiai krapai, petražolės, citrinžolė (jos didenybei net didžiulį vazoną užsakiau!), levandos, svogūnėliai laiškams…

 

Kai akis užkliuvo už neįtikėtinos išvaizdos afrikietiškų agurkų, nusprendžiau substrato maiše pabandyt užsiauginti ir juos – pomidorus taip balkone esu auginusi, tad kodėl nepabandžius?
Tuomet jau ir pomidorų prireikė: juk ‘Vilmutės’ žemaūgės, vaisiai mažučiai, raškyti malonūs, ir kvapnūs bei saldūs, tad į pirkinių krepšelį įsidėjau ir juos, bei lentyną, žinoma – nes juk šitiekai vazonų reikės vietos balkone, o ir atrodyti turi gražiai!
Ir tuomet pamačiau stebuklą, kuris mano balkoną per kelias sekundes pavertė šių metų projektu ir nulėmė sprendimą šią vasarą balkone džiaugtis ne viržiais ir svyrančiomis gėlėmis, o daržu: daigyklė! Ją nusprendžiau panaudoti balkone kaip mini šiltnamį pomidorams ir agurkams, o kol jų daigai ant palangių ūgtels ir galės keliauti į lauką, daigyklėje nusprendžiau sėti salotų ir ridikėlių.

 

Taip mano pirkinių krepšeliuose (iš kelių elektroninių parduotuvių) atsirado daigyklė, lentyna, prieskonių, pomidorų, agurkų, net žirnių sėklos ir atitinkami žemių substratai (kaip žinia, balkone žemės nepasikasi).
Šiandien trypčiojau iš nekantrumo, laukdama kurjerio: pirmasis užsakymas atvyko! Daigyklė-šiltnamis ir lentynos sukonstruotos per 15 minučių. Stoviu dabar, žiūriu į juos, ir liūdžiu, kad žemių substratai ir sėklos atvyks tik rytoj. O taip norisi sodinti jau dabar!

 

Rūta su degtukais


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius