• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Daržovės gėlyne ar gėlės darže?

Patogu, universalu, praktiška ir labai patrauklu – mišrios kompozicijos patiks tiems žmonėms, kurių sodybose maža vietos, kurie svajoja apie spalvingus gėlynus, ekologiškas daržoves ir kurie nėra abejingi naujiems iššūkiams.

Jei mišrioje lysvėje dominuoja gėlės, ji panėšėja į tradicinį gėlyną su keliais išskirtiniais daržo augalais. Tačiau jei tarp daržovių tik kur ne kur auga gėlės, kompozicijai tiktų žydinčio daržo vardas. Kuris variantas priimtinesnis – renkasi kūrėjas. Bet kuriuo atveju sukuriami labai puošnūs, universalūs gėlių ir daržovių deriniai.

Kartais gėlių draugija daržovėms labai naudinga. Kodėl? Tinkamai parinktos gėlės savo kvapu ir šaknų išskiriamomis medžiagomis atbaido kai kuriuos kenkėjus. Pavyzdžiui, greta pomidorų pasodinti serenčiai (Tagetes), gvaizdūnės (Zinnia) nuvaiko nematodus. Be to, šie vienmečiai augalai gražiai užpildo tuščius tarpus tarp aukštaūgių pomidorų. Juos galima sodinti eilėmis, kuriant spalvingus lysvių apvadus.

Tarp daržovių pasodintos medetkos (Calendula) – vaistiniai augalai. Jos, kaip ir nasturtės (Tropaeolum), skleidžia žiedus, kurių vainiklapiai valgomi ir tinka įvairiems patiekalams paskaninti. Medetkos nuo kaimynių daržovių kenkėjus nubaido stipriu kvapu.

Visos vienmetės gėlės, nors ir trumpai, puošia mišrias lysves. Labai efektingai atrodo žaliai bordiniai lapiniai burokai ir ryškiai raudoni vienmečiai jurginai. Šalia morkų galima sodinti leukonijas (Matthiola incana), rauges (Agrostemma githago). Su agurkais ir vijoklinėmis šparaginėmis pupelėmis gražiai sutaria kvapieji pelėžirniai (Lathyrus odoratus) ir raudonžiedės pupelės (Phaseolus coccineus).

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus