• vasario 19 d., Trečiadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Daržovės gėlyne ar gėlės darže?

Patogu, universalu, praktiška ir labai patrauklu – mišrios kompozicijos patiks tiems žmonėms, kurių sodybose maža vietos, kurie svajoja apie spalvingus gėlynus, ekologiškas daržoves ir kurie nėra abejingi naujiems iššūkiams.

Jei mišrioje lysvėje dominuoja gėlės, ji panėšėja į tradicinį gėlyną su keliais išskirtiniais daržo augalais. Tačiau jei tarp daržovių tik kur ne kur auga gėlės, kompozicijai tiktų žydinčio daržo vardas. Kuris variantas priimtinesnis – renkasi kūrėjas. Bet kuriuo atveju sukuriami labai puošnūs, universalūs gėlių ir daržovių deriniai.

Kartais gėlių draugija daržovėms labai naudinga. Kodėl? Tinkamai parinktos gėlės savo kvapu ir šaknų išskiriamomis medžiagomis atbaido kai kuriuos kenkėjus. Pavyzdžiui, greta pomidorų pasodinti serenčiai (Tagetes), gvaizdūnės (Zinnia) nuvaiko nematodus. Be to, šie vienmečiai augalai gražiai užpildo tuščius tarpus tarp aukštaūgių pomidorų. Juos galima sodinti eilėmis, kuriant spalvingus lysvių apvadus.

Tarp daržovių pasodintos medetkos (Calendula) – vaistiniai augalai. Jos, kaip ir nasturtės (Tropaeolum), skleidžia žiedus, kurių vainiklapiai valgomi ir tinka įvairiems patiekalams paskaninti. Medetkos nuo kaimynių daržovių kenkėjus nubaido stipriu kvapu.

Visos vienmetės gėlės, nors ir trumpai, puošia mišrias lysves. Labai efektingai atrodo žaliai bordiniai lapiniai burokai ir ryškiai raudoni vienmečiai jurginai. Šalia morkų galima sodinti leukonijas (Matthiola incana), rauges (Agrostemma githago). Su agurkais ir vijoklinėmis šparaginėmis pupelėmis gražiai sutaria kvapieji pelėžirniai (Lathyrus odoratus) ir raudonžiedės pupelės (Phaseolus coccineus).


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 19, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:32, leidžiasi 17:33.
  • Mėnulis teka 05:35, leidžiasi 12:49.
  • Mėnulis Ožiaragyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia vasario 16 d.
  • Butmantas, Konradas, Šarūnas, Nida, Zuzana.
  • Šaknų diena. Tręškite kambarines gėles, daigus. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.
  • Kai vasario mėnesį pučia šiaurės vėjas, bus gražūs javai ir daug šieno.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius