• liepos 24 d., Trečiadienis

Daržovės gėlyne ar gėlės darže?

Patogu, universalu, praktiška ir labai patrauklu – mišrios kompozicijos patiks tiems žmonėms, kurių sodybose maža vietos, kurie svajoja apie spalvingus gėlynus, ekologiškas daržoves ir kurie nėra abejingi naujiems iššūkiams.

Jei mišrioje lysvėje dominuoja gėlės, ji panėšėja į tradicinį gėlyną su keliais išskirtiniais daržo augalais. Tačiau jei tarp daržovių tik kur ne kur auga gėlės, kompozicijai tiktų žydinčio daržo vardas. Kuris variantas priimtinesnis – renkasi kūrėjas. Bet kuriuo atveju sukuriami labai puošnūs, universalūs gėlių ir daržovių deriniai.

Kartais gėlių draugija daržovėms labai naudinga. Kodėl? Tinkamai parinktos gėlės savo kvapu ir šaknų išskiriamomis medžiagomis atbaido kai kuriuos kenkėjus. Pavyzdžiui, greta pomidorų pasodinti serenčiai (Tagetes), gvaizdūnės (Zinnia) nuvaiko nematodus. Be to, šie vienmečiai augalai gražiai užpildo tuščius tarpus tarp aukštaūgių pomidorų. Juos galima sodinti eilėmis, kuriant spalvingus lysvių apvadus.

Tarp daržovių pasodintos medetkos (Calendula) – vaistiniai augalai. Jos, kaip ir nasturtės (Tropaeolum), skleidžia žiedus, kurių vainiklapiai valgomi ir tinka įvairiems patiekalams paskaninti. Medetkos nuo kaimynių daržovių kenkėjus nubaido stipriu kvapu.

Visos vienmetės gėlės, nors ir trumpai, puošia mišrias lysves. Labai efektingai atrodo žaliai bordiniai lapiniai burokai ir ryškiai raudoni vienmečiai jurginai. Šalia morkų galima sodinti leukonijas (Matthiola incana), rauges (Agrostemma githago). Su agurkais ir vijoklinėmis šparaginėmis pupelėmis gražiai sutaria kvapieji pelėžirniai (Lathyrus odoratus) ir raudonžiedės pupelės (Phaseolus coccineus).

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Liepos 24, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:34.
  • Mėnulis teka 00:16, leidžiasi 13:13.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Dargvilas, Dargvilė, Kristina, Kristoforas, Kunigunda
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Liepos karštyje turi tai kepti, ką rugsėjį reikia dagoti.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus