Dekoratyviniai česnakai: idealūs kompozicijų elementai

Nors dauguma dekoratyvinių česnakų lengvai prižiūrimi, turi gražius, ryškių formų žiedus, vis tiek mažai gėlininkų mėgėjų juos prisijaukina ir augina savo soduose. Juk maždaug 4–5 augalų užtenka, norint suteikti gėlynui savitą stilių ir grakštumo. Sodinimas grupėmis atveria daug jų pritaikymo galimybių.

Dauguma dekoratyvinių česnakų turi apvalius žiedynus, sudarytus iš daugybės mažų žvaigždiškų žiedelių. Tokie rutuliai – idealūs kompozicijų elementai. Soduose jie atkartoja figūriškai karpytų medelių ar krūmų (pavyzdžiui, tujų, buksmedžių) formą. Be to, šie augalai yra įdomi atsvara ovaliems lapuočiams krūmams ir spygliuočių piramidėms. Dėmesio centru taps grupė dekoratyvinių česnakų keliuko gale, prie tvoros ar sodo ribos.

Daugiamečių gėlyne ir tarp rožių sodinkite aukštus ir vidutinio aukščio česnakus. Pavyzdžiui, prie rožių labai derės kirgizinis česnakas (A. aflatunense). Jis pakenčia pusšešėlį, užauga apie 0,9 m aukščio. Neapsakomai efektingi purpuriniai veislės ‘Purple Sensation’ rutuliai, degantys virš švytinčių mėlynų levandų jūros. Aukštus dekoratyvinius česnakus sodinkite ne gėlyno priekyje, o gale, kad, pradėjus vysti lapams, kiti augalai juos pridengtų. A. sphaerocephalon yra 60–90 cm aukščio. Šis augalas natūraliau atrodo greta siauralapių dekoratyvinių žolynų, katžolių (Nepeta), kraujažolių (Achillea). Žydėjimo pradžioje kiaušiniški žiedynai būna žali, vėliau bordiniai. Pasak internautų, augalas „ir vietos neprašo, ir gėlyną pagyvina“.

Arčiau gėlyno pakraščio sodinkite žemaūgius česnakų klano atstovus. Pavyzdžiui, labai dera melsvės ir Kristofo česnakai (A. christophii.). Jų žiedai ažūriniai, todėl fonas turi padėti labiau atskleisti grožį.

Tamsiame gyvatvorių žalumos fone išryškėja ir rutuliškus geltonus žiedynus turintis A. obliqum, narcizalapis česnakas (A. nutans), ir Lietuvoje puikiai žiemojantis A. pskemense. Augintojai sako, kad pastaroji rūšis nepaprastai įspūdinga ir reta. Lapai labai stori, didžiuliai, valgomi. Žydi vasarą skaisčiais baltais žiedais, susitelkusiais į tankius rutuliškus žiedynus. A. pskemense tinka ir alpinariume. Jo lapija puikiai atrodo didelio akmens fone.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius