• liepos 22 d., Pirmadienis

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai birželio mėnesį

*Dabar naujų ūglių augimas intensyviausias – kas savaitę matyti, kiek pailgėjo šakelės. Pasirūpinkite, kad augalams netrūktų drėgmės ir trąšų.

 

 

 

 

 

*Alyvos... Peržydėjus iškarpykite nurudavusius žiedynus – jie nepuošia sodo, o sėklos tikrai nereikalingos. Birželio mėnesį sulaukiame kitų alyvų žiedų. Vengrinės, svyrančiosios ir hibridinės ‘Preston’ yra vėlyvesnės, ne tokios populiarios. Bet jei mėgstate šiuos krūmus ir norite pratęsti žydėjimo sezoną, verta turėti nors vieną vėlyvesnę.

*Rododendrų žydėjimas dar tęsiasi. Nužydėjusių ankstyvųjų augalų sėklų užuomazgas taip pat nugnaibykite. Palaistykite juos rododendrams skirtų trąšų tirpalu.

*Birželio mėnesio pažiba – jazminai. Auginamos kelios rūšys ir nemažai veislių, todėl skiriasi ir žydėjimo laikas, ir žiedų dydis, kvapas. Suderinę kelis skirtingus krūmus, baltomis žiedų kepurėmis džiaugsitės visą mėnesį. Stiprus lietus palenkia apsunkusias šakas, bet po kelių valandų jos vėl atsitiesia.

*Į jazminus panašios deucijos (radastai) kai kur apšalo, todėl jų žydėjimas ne visur bus gausus. Iškarpykite apšalusias šakas ir palaukite. Net ir labai nukentėję krūmai greitai atželia ir kitais metais gausiai žydi.

*Kuklieji sidabrakrūmiai (krūminės sidabražolės) pradeda žydėjimo maratoną. Kasdien žiedelių vis daugėja, ir iki rudens kasdien mus džiugins mažos spalvingos akutės. Tai ilgiausiai žydintys krūmai.

*Margalapiai medeliai ir krūmeliai gražiausiai nusispalvina saulėtoje vietoje ar neilgai dengiami šešėlio. Pasirūpinkite, kad jų neužstotų kiti greičiau augantys medžiai.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius