Dekoratyviniai medžiai ir krūmai birželio mėnesį

*Dabar naujų ūglių augimas intensyviausias – kas savaitę matyti, kiek pailgėjo šakelės. Pasirūpinkite, kad augalams netrūktų drėgmės ir trąšų.

 

 

 

 

 

*Alyvos... Peržydėjus iškarpykite nurudavusius žiedynus – jie nepuošia sodo, o sėklos tikrai nereikalingos. Birželio mėnesį sulaukiame kitų alyvų žiedų. Vengrinės, svyrančiosios ir hibridinės ‘Preston’ yra vėlyvesnės, ne tokios populiarios. Bet jei mėgstate šiuos krūmus ir norite pratęsti žydėjimo sezoną, verta turėti nors vieną vėlyvesnę.

*Rododendrų žydėjimas dar tęsiasi. Nužydėjusių ankstyvųjų augalų sėklų užuomazgas taip pat nugnaibykite. Palaistykite juos rododendrams skirtų trąšų tirpalu.

*Birželio mėnesio pažiba – jazminai. Auginamos kelios rūšys ir nemažai veislių, todėl skiriasi ir žydėjimo laikas, ir žiedų dydis, kvapas. Suderinę kelis skirtingus krūmus, baltomis žiedų kepurėmis džiaugsitės visą mėnesį. Stiprus lietus palenkia apsunkusias šakas, bet po kelių valandų jos vėl atsitiesia.

*Į jazminus panašios deucijos (radastai) kai kur apšalo, todėl jų žydėjimas ne visur bus gausus. Iškarpykite apšalusias šakas ir palaukite. Net ir labai nukentėję krūmai greitai atželia ir kitais metais gausiai žydi.

*Kuklieji sidabrakrūmiai (krūminės sidabražolės) pradeda žydėjimo maratoną. Kasdien žiedelių vis daugėja, ir iki rudens kasdien mus džiugins mažos spalvingos akutės. Tai ilgiausiai žydintys krūmai.

*Margalapiai medeliai ir krūmeliai gražiausiai nusispalvina saulėtoje vietoje ar neilgai dengiami šešėlio. Pasirūpinkite, kad jų neužstotų kiti greičiau augantys medžiai.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius