• spalio 4 d., Trečiadienis

Dekoratyvinių medžių ir krūmų priežiūra rugpjūtį

Brandos ir jaunumo derinys vasaros antroje pusėje būdingas daugumai karpomų sodo augalų. Po stipresnio pavasarinio genėjimo susiformavę jauni ūgliai liepos pabaigoje nustoja augti. Jei anksčiau jų neretinote ir netrumpinote, tai padarykite rugpjūčio pradžioje. Kai kurie medžiai ir krūmai pavasarį praranda daug sulčių, todėl jiems palankiausias genėjimo laikas – vasaros pabaiga.

 

 

 

Ant medelių ir krūmų šakų bręsta uogos, vaisiai. Vieni gardūs, kiti tik gražūs. Pasidomėkite patys ir įspėkite vaikus, kad ne visi ryškūs vaisiai valgomi. Dėl saugumo nuodingus kartais verta nuskinti ir išmesti.

Mėnesio favoritės – įvairios hortenzijos. Jos gražios būna tik tada, kai netrūksta drėgmės. Šie augalai nemėgsta kalkingos dirvos. Šluotelines hortenzijas galite formuoti ir kaip medelius, ir kaip krūmus.

Davido budlėjas galima auginti ir lauke (dengiant žiemai), ir vazonuose. Jų žiedų šluotelės į sodą privilios daugybę drugelių.

Ar planuojate rudenį sodinti ir persodinti naujus stambius augalus? Rugpjūtį šį darbą atlikti dar ankstoka, bet laikas paruošti duobes ir pagal rūšių poreikius pripildyti jas paruošto žemės mišinio.

Aiškiai matote, kiek per sezoną paaugo įvairūs dekoratyviniai augalai. Ar jus visada tenkina jų forma? Galbūt verta kurias nors šakas palenkti, suglausti ir pasukti į šoną. Tai padarysite naudodami virves ir kuoliukus. Iki žiemos šakos sutvirtės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius