• birželio 20 d., Penktadienis

Dėmės ant lapų: kodėl ir ko imtis?

Prasidėjus šildymo sezonui oro temperatūra butuose pakyla keliais laipsniais. Labai sumažėja oro drėgnis. Kaip tik šis veiksnys ir „susargdina“ nemažai atogrąžų augalų. Oro drėgniui jautriausi yra iš drėgnųjų miškų ir kalnų kilę namų gyventojai. Marantos, kalatėjos, kai kurie paparčiai ir palmės, filodendrai apie blogą situaciją praneša parudavusiais lapų galiukais ar krašteliais. Jei dalis lapų parudavo, jie tokie ir liks, gadindami grožį.
 

Drėkinti orą galima purškiant augalus, pastačius drėkintuvus ar padėklus su vandeniu. Tiesa, purškimo nemėgsta plaukeliais apaugusius lapus turinčios rūšys. Be to, venkite šlapinti žiedpumpurius ir žiedus. Naudoti reikia tik minkštą (virintą arba filtruotą) vandenį. Šalia augalų arba po jais padėjus padėklus su šlapiomis samanomis, vandeniu ir akmenėliais ar kriauklelėmis, oras drėkinamas vienodai ir pastoviai. Daugiausia drėgmės išskiria kambarinis fontaniukas arba elektrinis oro drėkintuvas.
Drėgna žemė ne mažiau svarbi. Dažnai klausiama: kas kelias dienas laistyti vieną ar kitą augalą? Atsakymo į šį klausimą nėra. Kaip greitai išdžius žemė, priklauso nuo augalo rūšies, dydžio, vazono medžiagos ir dydžio, substrato sudėties, oro temperatūros, santykinio drėgnio, bendro apšvietimo. Pavyzdžiui, apsiniaukusiomis dienomis drėgmė garuos lėtai, bet užtenka vieną dieną pašviesti saulei – ir žemė išsausės. Taigi nedidelius arba mažuose vazonuose pasodintus augaliukus apžiūrėkite kasdien, didesnius – kas 2–3 dienas. Bendra taisyklė: žiemą vandens reikia mažiau nei pavasarį ir vasarą.
Laistymo vanduo turėtų būti 1–2 ºC šiltesnis už kambario temperatūrą. Kai kurioms rūšims jis patinka tik minkštas. Užkalkėjusi žemė gali sukelti augalo negalavimą ar net žūtį.
Drėgmės perteklius, ypač žiemą, pavojingas ne mažiau už sausrą. Žemoje temperatūroje užmirkusios šaknys gan greitai ima pūti, o kai puvinys išplinta į stiebą – augalas žūva. Tad įprastoje kambario temperatūroje, jei nėra papildomo apšvietimo, vandens vazonų padėkluose nepalikite. Nupurkštus augalus švelniai nupurtykite, kad drėgmė nesikauptų lapų pažastyse.
Sausuose kambariuose grybinės ligos įsisiautėja labai retai. Pelėsis gali padengti nuolat drėgnos žemės paviršių, bet ant augalų jo beveik nebūna. Jei žemė pelija, nuimkite viršutinį sluoksnį ir užberkite tiek pat smėlio, mažiau laistykite.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 20, penktadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 01:33, leidžiasi 15:43.
  • Mėnulis Avine, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Florentina, Silverija, Silverijus, Žintautė, Žadvainas
  • Pasaulinė pabėgėlių diena
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti šakniavaisius, gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Tręškite visus augalus tinkamomis trąšomis. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų. Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius