• gegužės 17 d., Antradienis

Didžialapės hortenzijos gyvenimas vazonėlyje. II dalis

Tęsiame temą apie didžialapių hortenzijų, pelnančių be galo daug simpatijų, auginimą vazonuose.

 

 

 

 

 

Persodinimas ir dauginimas

Persodinti hortenzijas geriausia balandžio mėnesį. Jei įsigytas augalas ilgai auga patalpoje ir vazone užtenka vietos, to daryti nebūtina. Iš mažo vazono į didesnį jį persodinti reikia, nes po metų vis tiek teks tai padaryti. Trečiaisiais augimo metais tinkamai auginamos hortenzijos šaknys jau netelpa vazone.

Jeigu nežinomas veislės pavadinimas, skubėti sodinti sode ar gėlyne augalo taip pat nereikia, geriau parinkti didesnį vazoną. Jis turi būti 10–15 l talpos, kad įdėjus šaknis šone liktų 2–4 cm tuščios vietos naujam substratui. Gana dideliuose vazonuose lengviau reguliuoti substrato rūgštingumą. Ant dugno reikia paberti keramzito, akmenėlių, žvyro, rupaus smėlio ar molinių šukių. Žemė gausiai palaistoma – šlapią ją su šaknų gumulu lengviau iškelti. Sodinant reikia nukirpti ne tik pažeistas, bet ir dalį senų šaknų.

Persodinant didelius krūmus galima padalyti, prie pagrindo nukerpant sodo žirklėmis. Svarbu, kad kiekviena dalis turėtų stiprias šaknis. Jei norime turėti daugiau hortenzijų, jas dauginkime atlankomis arba auginiais. Įsišakniję augalai po vieną persodinami į atskirus vazonus.

 

Substrato rūgštingumo įtaka žiedų spalvai

Geriausiai hortenzijos auga humusingame, silpnai arba vidutiniškai rūgščiame substrate (pH neturi viršyti 5,5), turtingame mineralinių maisto medžiagų. Violetinius ir tamsiai mėlynus žiedus turi augalai, pasodinti rūgščiame, o rožinius – šarmingame (pH 6–7) substrate. Sumažinus dirvos pH iki 5,2–5,5, spalva pasidaro mėlyna. Šiam tikslui tinka įvairios rūgštinės medžiagos. Rūgščios durpės, pušų spygliai, medžių žievė ar lapų kompostas taip pat didina rūgštingumą.

Naudinga žinoti laistomo vandens rūgštingumą. Jeigu norime žiedus „nudažyti“ mėlynai, o laistome kietu vandeniu, vargu ar pavyks. Rožiniai žiedai pamėlsta nuo geležies sulfato, aliuminio sulfato (3–5 g/l vandens). Spalva pakinta per keletą dienų. Kiekviena veislė savaip reaguoja į pokyčius, žiedai gali būti skirtingi.

 

Pasitaikančios nesėkmės

Hortenzijas retai puola ligos ir kenkėjai. Jei kambaryje lapai pradeda keisti spalvą, šviesėja, naudinga palaistyti 0,05 proc. geležies chalato ar geležies sulfato tirpalu. Kartais augalus apninka kenkėjai.

Kai užpuola vynmediniai straubliukai (Otiorhynchus sulcatus), lapų pakraščiuose atsiranda išgraužų. Jei pastebėsite žalių ar rudų kapsidinės blakės (Lygus rugulipennis) vabaliukų, nelaukite, kol ūglių viršūniniai lapai deformuosis, sutriks žiedų augimas (dalis žiedlapių būna maži ar visai neužauga), naudokite insekticidus. Nereikėtų nusiminti, jei hortenzija prastai žydi – tikriausiai netinkamoje aplinkoje augo ar praleido žiemą. Net ir be žiedų keras yra dekoratyvus.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris