• balandžio 29 d., Antradienis

Didžioji sodinukų mugė šiemet vyks trijuose miestuose – sodininkų ir daržininkų lauks Šiauliuose, Klaipėdoje ir Vilniuje

Artėja vienas svarbiausių augalams skirtų renginių Lietuvoje – Didžioji sodinukų mugė: lygiai už mėnesio, balandžio 5 d. ji vyks šalia Šiaulių prekybos centro „Akropolis“, balandžio 12 d. – šalia Klaipėdos prekybos centro „Akropolis“ ir balandžio 27 d. – šalia Vilniaus prekybos centro „Akropolis“.

 

 

 

Renginys pirmiausiai buvo pradėtas organizuoti sostinėje, čia vyks jau penktą kartą, Klaipėdoje – trečią kartą, o Šiauliuose – pirmą. Mugėje stendus turi apie pusšimtį dalyvių, o lankytojų skaičius įprastai siekia tūkstančius. Mugė organizuojama dukart per metus – balandžio ir rugsėjo mėnesiais.

„Sodininkai ir daržininkai, sodybų savininkai džiaugiasi prasidėjusiu pavasariu ir jau planuoja kokiais augalais norėtų papildyti savo erdvę. Didžioji sodinukų mugė puikiai tam tinka – į ją suvažiuoja augintojai iš visos šalies, dalyvauja ir keletas iš užsienio, o asortimentas – itin platus“, – teigė mugės iniciatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

 

 

 

Su „Akropoliu“ agentūra bendradarbiauja jau beveik dešimtį metų. Sodinukų mugė – naujausias, tačiau tiesiog žaibiškai išpopuliarėjęs jos projektas. „Ieškojau augalų savo sodybai ir taip gimė mintis organizuoti sodinukų mugę – vietą, kur galima įsigyti ir įvairiausių augalų, ir visko, ko apskritai reikia sodui ir daržui“, – pasakojo organizatorė.

Atėjusieji į mugę galės įsigyti vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukų, gėlių bei dekoratyvinių augalų, daržovių sėklų ir daigų, prieskoninių ir vaistinių augalų, lauko skulptūrų, fontanėlių, įvairių sodo aksesuarų, įrankių, priemonių nuo kenkėjų, substratų, komposto, trąšų, mulčio, vazonų ir vazų, pakeltų lysvių ir netgi šiltnamių.

 

 

 

„Norinčių dalyvauti renginyje – daug, tad dalyvius atrenkame labai kruopščiai. Siekiame ne tik prekių įvairovės, bet ir kokybės“, – tvirtino V. Viteikaitė.

Į mugę pakviesti ir stambūs komerciniai medelynai, ir maži gamtiniai ūkiai, pavieniai augintojai. Bus galima rasti ir Lietuvoje populiarių augalų rūšių bei veislių, ir retų egzotinių, ir senovinių, ir įvairių naujienų.

 

 

 

Atėjus bus galima rasti obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, trešnių, šilkmedžių, abrikosų, persikų, įvairių riešutmedžių, serbentų, agrastų, aktinidijų, vynuogių, aviečių, gervuogių, sedulų, sausmedžių, šilauogių ir kitų vaismedžių bei vaiskrūmių, norintys labiau išpuoselėtos aplinkos galės rinktis iš daugybės gėlių ir dekoratyvinių augalų, o mėgstantys patys užsiauginti maistą gaus daržovių sėklų bei daigų, taip pat – įvairių prieskoninių ir vaistinių žolelių. Mugėje dalyvaus ir keletas specializuotų ūkių bei garsių Lietuvos kolekcininkų – jie su lankytojais dalinsis vertingiausiais savo turimais egzemplioriais.

Be to, lankytojai ras daugybę priemonių sodo ir daržo priežiūrai, įvairių amatininkų darbų, o svarbiausia – turės progą nemokamai pasikonsultuoti su specialistais – sužinoti, kaip prižiūrėti vieną ar kitą augalą, gauti iš jo didžiausią derlių.

 

 

„Iš mugės niekas neišeina be pirkinio“, – šypsojosi V. Viteikaitė.

Mugės darbo laikas nurodytomis dienomis – nuo 8 iki 16 val. Daugiau informacijos: Facebook

Eduardo Girjoto nuotraukos

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius