• birželio 15 d., Sekmadienis

Driadų kilimėliai alpinariume

Žemi visžaliai augalai alpinariumuose labai mėgstami. Jei jie gražiai žydi ir turi puošnius vaisynus – tiesiog puiku. Tačiau šiuos reikalavimus atitinkanti driada vis dar reta mėgėjų soduose.
Driados (Dryas) – erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalai, bet truputį kitokie. Erškėtiniams būdingi 5 taurėlapiai ir 5 vainiklapiai. Driadų vainiklapių yra 6–9. Paprastoji, arba aštuonikė, driada (D. octopetala), kaip sako tarptautinis vardas, dažniausiai jų turi 8. 

 

 
Įdomu auginti
 

● Po sniegu driados žiemoja gerai, visai nebijo stiprių šalčių. Vis dėlto joms gali pakenkti besniegė žiema ir saulės spinduliai kovo mėnesį. Pietiniuose šlaituose ir ant alpinariumo akmenų nusidriekusias driadas reikia pridengti.
● Sode šie augalai mėgsta saulėtą vietą arba šviesų pusšešėlį, apysausę vandeniui laidžią žemę.
● Dirvožemis geriau kalkingas nei rūgštus. Tačiau jo kokybei driados nėra reiklios. Vengti reikėtų tamsių vietų ir šlapio dirvožemio.
● Driados dauginamos gerai įsišaknijusiomis kero dalimis arba sėklomis. Sėklos surenkamos kai tik subręsta ir iš karto vasarą pasėjamos. Sėjinukai gerai auga atvirame ore, nekarštoje vietoje. Tinkamomis sąlygomis šie augalai gali negausiai pasisėti sode. Nuskinti auginiai įsišaknija sunkiai.
● Driadų tikriausiai nerasite gėlių parduotuvėse ir sodo centruose, bet jų galima įsigyti iš Lietuvos augintojų.

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius