• balandžio 25 d., Ketvirtadienis

Druska: kuo naudinga sode?

Mūsų skaitytojai dalijasi labai įdomia informacija: kaip, naudojant kasdienius virtuvės produktus, padėti augalams kovoti su ligomis ir kenkėjais, jais tręšti. Galbūt išbandysite ir jūs? O gal turite ką pasiūlyti patys?

 

Ne vienam sodininkui žinoma situacija: darže auga krienas. Iš pradžių juo džiaugiamės, kasame šaknis ir negalime atsistebėti augalo gajumu – kiekvieną pavasarį išleidžia lapus. Bet ateina diena, kai suprantame, kad krieno kupstas trukdo takeliui ar kitiems augalams, žodžiu, auga ne vietoje. Nustembame dar kartą – kad ir kiek kastume, jis vis tiek atsigauna. Pasirodo, yra paprastas būdas krieną išnaikinti – tereikia kuo arčiau žemės nupjauti visus lapus ir užberti druska. Kad ši greitai neištirptų, uždenkite polietilenu ir prispauskite. Patarimą išbandžiau – pavyko nugalabyti krieną. Tiesa, paskui jo pagailo. Be to, druskingoje vietoje kol kas niekas neauga. Tikiuosi, kad, rudenį pakeitusi žemę, pavasarį jau galėsiu sodinti nereiklius augalus.

Dar druska gelbsti nuo svogūninės musės ir miltligės. Pusę stiklinės druskos reikia ištirpinti kibire vandens ir du kartus per sezoną nupurkšti svogūnus. Tai dariau gegužės pabaigoje ir pakartojau liepos viduryje. Svogūninių musių šiemet kol kas nepastebėjau – manau, tikrai pagelbėjo sūrymas. Purškiama du kartus todėl, kad svogūninė musė turi dvi generacijas. Pirmieji vabzdžiai pradeda skraidyti alyvoms žydint. Musės ant žemės prie svogūnų kaklelių ar tarp laiškų padeda kiaušinėlių. Išsiritusios lervos įsigraužia į ropeles. Antrosios generacijos musės skraido liepos mėnesį. Lervų pažeisti augalai pradeda skursti, nustoja augti, vysta laiškai, gelsta viršūnės.

Svogūninė musė kenkia ne tik svogūnams, bet ir česnakams, porams. Į ją ir išvaizda, ir blogais darbais panaši svogūninė žiedmusė. Skraidyti kenkėjas pradeda vėliau, birželį, erškėčiams žydint. Antroji generacija būna aktyvi liepos pabaigoje. Svogūninė žiedmusė kenkia ne tik svogūnams, česnakams, porams, bet ir dekoratyviniams augalams (tulpėms, narcizams).

Miltlige mano svogūnai nelinkę sirgti galbūt todėl, kad sėjinukus pasodinu retai, kas 25 cm, saulėtoje vietoje, tad ar padeda druska, pasakyti negaliu.

Nežinau, kaip paaiškinti burokėlių meilę druskai, bet įsitikinau: šakniavaisiai auga geriau, kai 4–5 lapelių stadijoje palaistau jos tirpalu (100 g / 10 l vandens). Antrąsyk reikia laistyti likus mėnesiui iki derliaus nuėmimo, maždaug pirmąjį rugsėjo dešimtadienį.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 25, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:42.
  • Mėnulis teka 23:04, leidžiasi 05:59.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Arėjus, Morkus, Tolmantas, Žadmantas, Žadmantė
  • Šv. Morkus. Daržų diena. Pasaulinė pingvinų diena. Pasaulinė maliarijos diena
  • Kirminukas. Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus.
  • Šią dieną žmonės pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausiai sėdavo morkas. Lysvės gale kuolą įsmeigdavo, kad užaugtų tiesios ir didelės.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius