• lapkričio 12 d., Antradienis

Duona, kurią kepa bajoraitė

Vilniuje, Jeruzalės mikrorajone, gyvenanti Elvyra Vasiliauskienė čia atsikraustė prieš trejus metus. Neilgai trukus name esančiame garaže atsirado didelė duonkepė krosnis, o garažas virto moters kepykla, kurioje ėmė kvepėti… bajoraitės duona.

„Mieste turite krosnį ir kepate duoną?“ – klausiu stebėdamasi. – „Taip, negaliu gyventi be krosnies. Daug kas stebisi, kad Vilniuje galima tokią turėti. Dingus elektrai, ne tik duonos išsikepsiu: aš ir išgyvensiu krosnį turėdama“, – šypteli Elvyra.

 

Sodybos bičiulė – varna

Sodybą Vilniuje Elvyra įsigijo 2016 metais. Atsikraustė čia iš Pakruojo rajono. Namas moteriai labai patiko, tik nežavėjo aplinka. Ją moteris susitvarkė „pagal save“: „Kol kas susitvarkiau sodybos priekį, šlaitas už namo tik pradedamas gražinti. Keičiu medinių atitvarų kuolelius, senieji supuvo. Darbų čia – sočiai“, – sako šeimininkė. Kadangi sodybos priekyje, pasak Elvyros, augo per daug visokių krūmų, dalį ji pašalino, norėdama turėti kuo daugiau erdvės.

Pašnekovė itin džiaugiasi sodyboje augančiais 27-iais dideliais medžiais. „Medžių turime, trupinių nepristingame, tad ir lesyklėlių prikabinome. Nuolat lankosi trys voverės, kurios jau tiek pripratusios prie žmonių, kad prisileidžia labai arti. Svečiuojasi genių, kėkštų šeimos, turiu ir draugę varną, kuri jau antrus metus iš eilės už duonos trupinius išvalo lietvamzdį, išrausia lapus. Varna jau išmoko man savaip ir atsakyti, pasišnekame. Žiemą išskrenda, o pavasarį atskrenda ir kažkur arti išperi varniukus“, – sako netikėta draugyste besididžiuojanti moteris.

Dabar name Elvyra gyvena kartu su jos globojama mergina, dar prižiūri metukų anūkėlę. „Ji kiekvieną dieną mane džiugina. Labai ramaus būdo, dėl to drauge ir duoną kepame – mažoji nė kiek man netrukdo“, – pasakoja moteris.

Prie namo įrengta erdvi oranžerija, kurią Elvyra pavertė vieta edukacijoms, nedideliam muziejui su ekspozicija. Visi moters čia sukaupti daiktai turi jos šeimai svarbią istorinę vertę. Pašnekovė prisimena senelio (mamos tėčio) nepažinojusi – jis miręs dar prieš jai gimstant. Tačiau mama apie jį daug kalbėdavusi – ketverių likusi be mamos, ji drauge su broliu buvo senelio užauginta: „Iš mamos pasakojimų galiu spręsti, kaip senelis, anksti likęs našliu, stipriai mylėjo savo du vaikus. Jo gyvenimas buvo nelengvas – antrą kartą vedęs, taip pat po nelaimingo atsitikimo, palaidojo ir antrą savo žmoną, kuri buvo be galo rūpestinga ir labai mylėjo podukrą su posūniu. Vedęs trečią kartą, savo vaikų gerove lygiai taip pat atidžiai rūpinosi. Trečią senelio žmoną pamenu ir aš, vadinau ją „baba“. Ji mus mylėjo kaip tikrus savo anūkus. O senelis mamos su broliu niekada nebardavo – mokėdavo vyriškai pasišnekėti, susitarti, išsiaiškinti. Man senelis – kaip gražiausios pasakos herojus. Kartu jis buvo puikus meistras, baldus gamino, tad iš jo gamybos uosinės spintos turiu savo muziejuje medinę pakabą. Parsivežiau ją tikėdamasi, kad šalia kažkur sklando ir senelio dvasia“, – pasakoja Elvyra.

 

Tekstas ir nuotrauka – Česlavos Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugsėjo numeryje.

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download xiomi firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 12, antradienis.
  • Saulė teka 07:44, leidžiasi 16:22.
  • Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 20:01.
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Alvilė, Kristinas, Renata, Teodoras
  • Šaknų diena. Konservuokite, sandėliuokite prieskonines daržoves. Jei neįšalo žemė, prisikaskite krienų. Jei jų prisirinkote daugiau, dalį suvartokite iškart, o kitus sudėkite į dėžutę ir užpilkite drėgnu smėliu. Užkamšykite rūsio vėdinamąsias angas, kad į vidų neprilįstų pelių ar kitų graužikų.
  • Jei lapkritis su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus