Džiovinti pomidorai

Jums reikės: gerai prinokusių pomidorų, poros skiltelių česnakų, alyvuogių aliejaus (geriausiai Extra Virgin), baltojo vyno acto, druskos, prieskoninių žolelių (tinka čiobreliai, bazilikai, rozmarinai).
Džiovinimas
Nuplauname pomidorus ir paliekame juos nudžiūti. Sausus pomidorus supjaustome vidutinio dydžio skiltelėmis ir dedame į skardą, prieš tai ją iškloję kepimo popieriumi. Pomidorus pabarstome druska (druskos tiek, kiek beriame pomidorus valgydami žalius), prieskoninėmis žolelėmis. Skardą (arba kelias) pašauname į orkaitę, nustatome maždaug 60–70 laipsnių temperatūrą, praveriame orkaitės dureles ir taip paliekame pomidorus 8–10 valandų, pavyzdžiui, nakčiai. Kartkartėmis patikriname, kaip sekasi – svarbu, kad pomidorai neperdžiūtų, bet kad ir nebūtų šlapi. Gerai išdžiūvę pomidorai būna lyg guminiai ir labai susitraukia, todėl nereikėtų nustebti, kad jų liko tiek mažai…
Dėmesio! Pomidorai išdžius greičiau, jei pašalinsite skystimą su sėklomis.
Konservavimas
Imame nedidelį puodą ir jame užviriname baltojo vyno actą (tinka ir paprastas actas su trupučiu vandens). Actui užvirus, į jį nedidelėmis porcijomis nardiname džiovintus pomidorus. Acte pomidorus palaikome tik keletą sekundžių, o ištraukę dedame tiesiai į švariai išplautą stiklainį.
Tai kartojame, kol baigiasi pomidorai arba stiklainiai. Nuluptą česnaką taip pat panardiname į actą ir dedame į stiklainį kartu su pomidorais. Tuomet pilame alyvuogių aliejų – jis turėtų apsemti pomidorus. Šiuos dar truputį paspaudžiame, kad neliktų oro tarpų. Kai viskas padaryta, belieka stiklainius su visu turiniu pasterizuoti. Truputį prisukę dangtelius, dedame stiklainius į puodą su verdančiu vandeniu ir paviriname 15 minučių. Telieka gerai užsukti dangtelius ir, palaukus bent mėnesį, ragauti gurmaniškuosius pomidorus. Skanaus!