• birželio 15 d., Sekmadienis

Egzotiška raudonžiedė gėlė pavergs orchidėjų mylėtojų simpatijas

Raudonžiedė vyžūnė priklauso gegužraibinių (Orchidaceae) šeimai. Tai litofitinė orchidėja, natūraliai auganti Peru ir Ekvadoro atogrąžų miškuose, 1 400–1 800 m aukščiau jūros lygio. Stiebas iki 80 cm aukščio, su 2–3 ryškiai raudonais 6–9 cm skersmens žiedais, kurie skleidžiasi vienas po kito. Tačiau pasitaiko ir keli žydintys vienu metu.

Ph. besseae var. dalessandroi būdingi didesni šakoti žiedynai, trumpas šakniastiebis tarp naujų auginių. Ph. besseae žiedynstiebiai dažniausiai nesišakoja, šakniastiebiai gan ilgi, o tarpai tarp naujų auginių gali siekti net iki 5 cm. Kartais labai nepatogu šį augalą auginti, nes jis nuolat „lipa“ iš vazono. Kad problemos neliktų, galima vyžūnę sodinti į plokščią, platų indą.


Parinkite tinkamą vietą 

Raudonžiedės vyžūnės priežiūra nėra sudėtinga. Reikalinga pakankamai vėsi ir šviesi, bet jokiu būdu ne saulėta aplinka. Geriausiai tinka rytinė arba vakarinė palangė. Jei saulės augalas gauna per daug, lapai pasidaro gelsvai žali, tačiau idealiausia, kai jie būna šviesiai žali. Tai reiškia, kad šviesos pakanka.

Nuo pavasario iki rudens raudonžiedė vyžūnė gali augti lauke, kur nors po medžiu. Geriau ją laikyti tokioje vietoje, kur nelyja lietus. Kad augalas gerai jaustųsi ir augtų, turėtų būti apie 17–20 °C šilumos. Esant per aukštai temperatūrai, jis skurs, nežydės. Jeigu sukrovus žiedyną bus per karšta – augalas tiesiog nudžius. Vėsiau laikoma vyžūnė turės ryškesnės spalvos žiedus.

 

Substratas ir laistymas 

*Vyžūnėms reikėtų parinkti tinkamą substratą, kuris kuo ilgiau išlaikytų pirminę formą – nesupūtų. Galima naudoti kokosų kevalų gabaliukų, kamštinės ąžuolų žievės ir kiminų mišinį arba sodinti tiesiai į kokosų kevalų gabaliukus.

*Kiminų galima įmaišyti į substratą arba uždėti ant viršaus. Jie paskatins šaknų formavimąsi.

*Vyžūnes taip pat galima sodinti į smulkintus lavos gabalėlius. Ši puikiai sugeria drėgmę ir ją išlaiko.

*Raudonžiedei vyžūnei reikalingas visuomet drėgnas substratas. Neleistina jam visiškai išdžiūti. Šiltesniais metų laikotarpiais netgi galima palikti lėkštelėje šiek tiek vandens.

*Laistyti reikėtų tik distiliuotu arba švariu lietaus vandeniu.

*Vyžūnės labai jautrios įvairioms druskoms, todėl dažnai laistant netinkamai ant lapų atsiranda dėmių, o tręšiant per stipriu trąšų tirpalu ima ruduoti jų galai.

 

Tręšimas ir dauginimas 

*Geriausia vyžūnes tręšti silpnesniu nei nurodyta ant pakuotės trąšų tirpalu.

*Galima tręšti ir per lapus, juos purškiant. Tik reikia žiūrėti, kad į lapų skrotelę nepatektų vandens – gali įsimesti puvinys.

 

*Dauginti vyžūnes galima dalijant kerus.

*Geriausia dauginti pavasarį ar vasarą, kai iš naujų auginių pradeda augti šaknys.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius