• birželio 17 d., Antradienis

Erškėtrožių žiedų viražai

Birželį už lango visuomet pražysta erškėčiai. Tai mano mėgstamiausias metų laikas. Nors rožės tūkstančius metų garbinamos dėl grožio, niekas negali prilygti erškėčio kvapui. Jis yra labai galinga priemonė gerai nuotaikai kurti. Įkvėpus šviežių žiedų aromato, man sumažėja migrenos priepuolių, galvos svaigimas, tarsi normalizuojasi kraujospūdis. Kai renku rožių žiedlapius, kuriuos ketinu užpilti medumi, imu pačius gražiausius, kokius tik galiu rasti.
 
Žinoma, mūsų erškėčiai niekuo nepurškiami, jais rūpinasi tik saulė ir lietus. Stengiuosi palikti šiek tiek žiedų bitėms ir kitiems vabzdžiams, nenuskabau viso krūmo. Prieš rinkdama pauostau žiedus, kad įsitikinčiau, jog jie yra kvapnūs. Taip atradau, kad erškėčiai labiau kvepia dienos pradžioje nei vakare. Prieš skindama žiedlapius lengvai papurtau žiedą, kad spėtų pabėgti ar išbyrėtų visi vabaliukai arba tiesiog perkeliu juos ant kito žiedo. Štai keletas mėgstamų receptų su erškėtrožių žiedais.

 

 
Karalaitės vonia

 

Puiki gydomoji priemonė nuo nervų ligų – erškėtrožių žiedlapių vonia. Ji tonizuoja, malšina nuovargį, nerimą, gerina širdies veiklą, valo odą. Pusę stilinės erškėtrožių žiedlapių užplikau kunkuliuojančiu vandeniu ir ekstrahuoju uždengtame inde, kad vertingas eterinis aliejus neišgaruotų. Antpilą su žiedlapiais supilu į vonią.

 

Arbata nuo peršalimo

 

Erškėtrožių žiedlapių arbatą geriame nuo peršalimo, laringito, bronchito, padidėjus jautrumui. 1 arbatinį šaukštelį džiovintų erškėtrožių žiedlapių užpilu stikline verdančio vandens. Ši arbata yra ir puikus vitamininis gėrimas. Aš dažniausiai dedu erškėtrožių žiedlapių į paprastą juodąją arbatą. Tuomet ji praturtinama vitaminais, būna skanesnė, įgyja šiek tiek aitroką prieskonį ir skanios malonios rūgštelės.

 

Gerklei skalauti

 

Erškėtrožių žiedlapių nuovirą vartojame gerklei skalauti, susirgę viršutinių kvėpavimo takų ligomis ir angina. Išsigydyti nuo šių ligų taip pat padeda acto antpilas: 50 g erškėtrožių žiedlapių užpilama 0,5 l acto, aštuonias dienas ekstrahuoju. Skalavimui arbatinį šaukštelį antpilo atskiedžiu stikline vandens.

 

M. Kulikauskienė (Vilniaus rajonas)

 

Šiuos bei kitus skaitytojų patarimus bei receptus rasite naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 

 

 

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius