• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Erzina vabzdžiai? Susidraugaukite su gamta!

Pirmiausia reikėtų pabandyti susidraugauti su gamta, pajusti jos gyvenimo ritmą ir prisitaikyti. Jeigu vabzdžiams nedarysite nieko blogo, perprasite jų įpročius ir vengsite susibūrimo vietų, neviliosite maistu, gyvensite ramiai ir taikiai.

*Uodai mėgsta pelkes, užliejamas pievas, šlapynes, šiukšlių duobes, durpynus, negilius kanalus, apžėlusias balas ir kitas vietas, kur šilta (apie 16º C) ir drėgna (80–90 %).  Jie gyvena trumpai, vos mėnesį, bet nuolat dauginasi. Kiaušinėlius uodai deda į vandenį. Po poros dienų išsirita lervos, o po savaitės jau skraido vabzdžiai. Praėjus dar 2–3 savaitės jie žūsta. Jeigu jūsų sklype yra šlapių vietelių, vertėtų jas nusausinti. Statinės ar indų su vandeniu sode taip pat geriau nelaikykite.

*Bitės paprastai žmogų puola besigindamos ir palieka kūne savo geluonį. Vapsvos ir širšės kur kas agresyvesnės. Jos įgelti gali visiškai be priežasties. Ypač pavojinga, kai šie vabzdžiai sugelia kaklą ir veidą, nes nuo sutinimų galima net uždusti. Jei taip vis dėlto nutiktų, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Tad jokiu būdu neardykite bičių, širšių ir vapsvų lizdų – pajutusios pavojų jos puls visu būriu, ir iš mūšio lauko pralaimėję ir stipriai nukentėję išeisite jūs.

*Gyliai taip pat neatsisako pasiurbti žmogaus kraujo. Aršiausi jie būna karštu, saulėtu oru. Šių vabzdžių įkandimai labai skausmingi.

*Pūvančios maisto atliekos pritraukia gausius būrius musių. Tad geriau nekraukite ir nemėtykite jų, kur pakliuvo.

*Cukrus ir įvairūs saldėsiai vilioja skruzdėles. Jei nenorite, kad jos apsigyventų jūsų namuose, laikykitės švaros.

*Jei ketinate vakare pasivaikščioti, apsivilkite šviesius drabužius, nes tamsūs traukia uodus.

*Vakarais nepalikite įjungtos šviesos ir pravirų langų, kad į kambarius nepriskristų nepageidaujamų svečių.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius