Erzina vabzdžiai? Susidraugaukite su gamta!
Pirmiausia reikėtų pabandyti susidraugauti su gamta, pajusti jos gyvenimo ritmą ir prisitaikyti. Jeigu vabzdžiams nedarysite nieko blogo, perprasite jų įpročius ir vengsite susibūrimo vietų, neviliosite maistu, gyvensite ramiai ir taikiai.
*Uodai mėgsta pelkes, užliejamas pievas, šlapynes, šiukšlių duobes, durpynus, negilius kanalus, apžėlusias balas ir kitas vietas, kur šilta (apie 16º C) ir drėgna (80–90 %). Jie gyvena trumpai, vos mėnesį, bet nuolat dauginasi. Kiaušinėlius uodai deda į vandenį. Po poros dienų išsirita lervos, o po savaitės jau skraido vabzdžiai. Praėjus dar 2–3 savaitės jie žūsta. Jeigu jūsų sklype yra šlapių vietelių, vertėtų jas nusausinti. Statinės ar indų su vandeniu sode taip pat geriau nelaikykite.
*Bitės paprastai žmogų puola besigindamos ir palieka kūne savo geluonį. Vapsvos ir širšės kur kas agresyvesnės. Jos įgelti gali visiškai be priežasties. Ypač pavojinga, kai šie vabzdžiai sugelia kaklą ir veidą, nes nuo sutinimų galima net uždusti. Jei taip vis dėlto nutiktų, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Tad jokiu būdu neardykite bičių, širšių ir vapsvų lizdų – pajutusios pavojų jos puls visu būriu, ir iš mūšio lauko pralaimėję ir stipriai nukentėję išeisite jūs.
*Gyliai taip pat neatsisako pasiurbti žmogaus kraujo. Aršiausi jie būna karštu, saulėtu oru. Šių vabzdžių įkandimai labai skausmingi.
*Pūvančios maisto atliekos pritraukia gausius būrius musių. Tad geriau nekraukite ir nemėtykite jų, kur pakliuvo.
*Cukrus ir įvairūs saldėsiai vilioja skruzdėles. Jei nenorite, kad jos apsigyventų jūsų namuose, laikykitės švaros.
*Jei ketinate vakare pasivaikščioti, apsivilkite šviesius drabužius, nes tamsūs traukia uodus.
*Vakarais nepalikite įjungtos šviesos ir pravirų langų, kad į kambarius nepriskristų nepageidaujamų svečių.