• sausio 16 d., Šeštadienis

Ežerėlis su kriokliuku – per vieną dieną

Daugelis neįsivaizduoja sodybos be tvenkinuko. Vieni investuoja daug lėšų ir laiko tam, kad išsikastų kelių arų tvenkinį, kitiems, neturintiems nei laiko, nei lėšų didelei investicijai, išlieka galimybė įsirengti nedidelį ežerėlį. Kad būtų įdomiau – ežerėliui suplanuokite ir kaskadą.

Mažą ežerėlį su upeliuku galima įsirengti labai greitai. Pristatome, kaip nuosekliai įgyvendinti tokį projektą.

 

Šimto metrų ilgio sode vietos užteks tik mažam ežerėliui. Jis taps gerokai patrauklesnis, jei bus suprojektuotas kartu su upeliu. Maždaug 1,5 m pločio ežeriukas turi būti apie 30 cm gylio, gražaus profilio krantais – tik tada jis taps saugus, ypač mažiems vaikams. Užuot įsigiję jau pagamintą plastikinę formą, nusprendėme ežerėlį formuoti naudodami elastingą foliją – tokiu būdu ežerėlį bus paprasčiau papuošti gamtoje surinktais akmenimis ir apželdinti augalais. Nori nenori, neramiai kirba mintis, kaip tokiame negiliame ežerėlyje įmontuoti siurblį? Patariame montuoti giliame plastikiniame inde, kuris dar ir kaups vandenį. Šis indas užkasamas ežerėlio viduryje, jo kraštai sandariai sujungiami folija ir uždengiami tvirtu perforuotu dangčiu. Viskas užmaskuojama žvyru. Dėl to daugiau vandens yra po žeme, plastikiniame inde, vanduo nesušyla. Šis vanduo maišosi su paviršiuje esančiu vandeniu, tačiau išlieka vėsus – dėl to lėčiau dauginasi dumbliai.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 16, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:33, leidžiasi 16:25.
  • Mėnulis teka 10:36, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis Žuvyse 00:17, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 13 d.
  • Jovaras, Leikantas, Leikantė, Marcelijus (Marcelis, Marcelinas, Marcijonas, Marcys), Marcelina (Marcelė, Marcė), Marčius, Norgailas, Norgailė, Utenis
  • Tarptautinė aštraus maisto diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Ant palangės pasisėkite žalumynų: svogūnų, garstyčių, petražolių, salierų, saulėgrąžų ir kt. žalios masės. Sėkite, pikuokite lapines daržoves. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį. Nereikėtų genėti vaismedžių, krūmų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, mušti sviesto.
  • Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada nupuošiate kalėdinę eglutę?

Įvykių kalendorius