• liepos 3 d., Penktadienis

Ežerėlis su kriokliuku – per vieną dieną

Daugelis neįsivaizduoja sodybos be tvenkinuko. Vieni investuoja daug lėšų ir laiko tam, kad išsikastų kelių arų tvenkinį, kitiems, neturintiems nei laiko, nei lėšų didelei investicijai, išlieka galimybė įsirengti nedidelį ežerėlį. Kad būtų įdomiau – ežerėliui suplanuokite ir kaskadą.

Mažą ežerėlį su upeliuku galima įsirengti labai greitai. Pristatome, kaip nuosekliai įgyvendinti tokį projektą.

 

Šimto metrų ilgio sode vietos užteks tik mažam ežerėliui. Jis taps gerokai patrauklesnis, jei bus suprojektuotas kartu su upeliu. Maždaug 1,5 m pločio ežeriukas turi būti apie 30 cm gylio, gražaus profilio krantais – tik tada jis taps saugus, ypač mažiems vaikams. Užuot įsigiję jau pagamintą plastikinę formą, nusprendėme ežerėlį formuoti naudodami elastingą foliją – tokiu būdu ežerėlį bus paprasčiau papuošti gamtoje surinktais akmenimis ir apželdinti augalais. Nori nenori, neramiai kirba mintis, kaip tokiame negiliame ežerėlyje įmontuoti siurblį? Patariame montuoti giliame plastikiniame inde, kuris dar ir kaups vandenį. Šis indas užkasamas ežerėlio viduryje, jo kraštai sandariai sujungiami folija ir uždengiami tvirtu perforuotu dangčiu. Viskas užmaskuojama žvyru. Dėl to daugiau vandens yra po žeme, plastikiniame inde, vanduo nesušyla. Šis vanduo maišosi su paviršiuje esančiu vandeniu, tačiau išlieka vėsus – dėl to lėčiau dauginasi dumbliai.

 

Tekstas – Onos Daujotienės.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius