• birželio 15 d., Sekmadienis

Falenopsio vaikučiai: kada galima atskirti?

Kada jau galima atskirti falenopsio vaikutį? Kaip pražydinti hiacintus vazonėlyje? Koks augalas sėkmingai augs tamsokoje namų erdvėje? Į šiuos ir kitus klausimus apie kambarinius augalus atsako specialistai.

„Mano orchidėja baigė žydėti ir stiebai, ant kurių augo žiedai, truputį apdžiūvo. Aš juos nevisiškai nukirpau. Dabar ant stiebų vietoj žiedų augalas leidžia lapus. Ar aš galiu tą dalį su lapais nukirpti ir pasodinti į kitą vazoną? Ar prigis, jei atskirsiu? Ir gal galite patarti, kaip tai teisingai padaryti, kad nepražudyčiau gėlės?“
Neskubėkite atskirti falenopsio „vaikučių“. Jie turi gerokai paūgėti, kad kiekvienas būtų bent su 2–3 lapais ir 2–3 ne trumpesnėmis kaip 5 cm ilgio šaknimis. Kiekvienas jaunas falenopsis atkerpamas su mažu buvusio žiedynstiebio gabalėliu ir pasodinamas į atskirą vazonėlį su substratu orchidėjoms.

„Vazone pasodintas špinatas, auginamas balkone, yra iki 4 m aukščio ir vis dar auga. Ar dažnai pasitaiko tokių atvejų? Anksčiau špinatų man neteko auginti, bet, kiek žinau, jie būna ne tokio įspūdingo dydžio.“

Jūs tikriausiai auginate vijoklinį augalą – baltąją bazelę (Basella alba), vadinamą indiniu, kininiu, malabariniu arba baltuoju amerikiniu špinatu. Šiam augalui 4 m – ne riba. Tikrieji špinatai – žemi vienmečiai augalai.

„Prekybos centre nusipirkau hiacintų svogūnėlių. Norėčiau pasodinti į vazonėlius ir pražydinti žiemą namuose. Kokia turėtų būti darbų seka ir kaip teisingai viską atlikti?“
Hiacintams tinkamiausi 7–10 cm skersmens vazonėliai (parduotuvėse šie augalai parduodami dygstantys kur kas mažesniuose induose – taip daroma taupumo sumetimais). Jie pripildomi geros kompostinės žemės. Svogūnėliai sodinami taip, kad viršutinis trečdalis kyšotų iš žemės. Palaistoma ir mėnesį laikoma 3–8 ºC, po to iki pražydinimo – artimoje 0 ºC temperatūroje. Žemė neturi išdžiūti. Atnešus į šiltesnę vietą, augalai pradeda dygti. Pirmas dvi savaites jie dengiami šviesos nepraleidžiančiais gaubtais, kad vystytųsi žiedynai. Vėliau reikia apie 12 valandų šviesos ir 15 ºC temperatūros.

„Patarkite, kokią gėlę auginti tamsokoje, į šiaurę orientuotoje svetainėje?“
Labai mažai šviesos reikia aspidistroms, gebenėms, įvairiems paparčiams. Nesaulėtoje vietoje, išsklaidytoje šviesoje gerai auga dracenos, lapinės begonijos, chlorofitai, difenbachijos, filodendrai, nėrūnės. Gėlių yra daug ir įvairių. Tamsiems kambariams tinka aspidistros, vėzdūnės, bilbergijos, sukiliai, tetrastigmos.

„Norėčiau pati paruošti substrato orchidėjoms. Esu skaičiusi, kad jis gaminamas iš džiovintos smulkintos pušų žievės. Ar reikia dar ko nors įmaišyti, ar užtenka tik jos?“

Orchidėjoms ruošiami įvairūs substratai – tai priklauso nuo augalo rūšies ir auginimo būdo. Dažniausiai naudojama smulkinta pušų žievė. Įmaišoma kiminų, perlito, keramzito, kokosų plaušų, lapų komposto, durpių. Epifitinėms orchidėjoms reikalingas purus, sugeriantis mažiau vandens ir turintis nedaug maistinių medžiagų. Žemėje augančioms orchidėjoms tinka gerai drėgmę išlaikantys, bet purūs substratai.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius