• rugpjūčio 21 d., Trečiadienis

Galovėjai iš Gelvonėlių

Galovėjai – viena iš seniausių mėsinių galvijų veislių, iš vietinių galvijų išvesta Šiaurės Škotijoje. Jie minta vien tik žole, racionui nereikalingi jokie papildomi pašarai, tačiau jų mėsa – aukščiausios kokybės. Šios savybės labai sudomino Širvintų rajone, Gelvonėlių kaime, ūkininkaujančius Vladą ir Vaidą Ščerbakovus. 

Tėvas ir sūnus, nusprendę savo ūkyje pradėti auginti ir veisti galovėjus, ūkininkystės sferoje – ne naujokai. „Seneliai nuo senų laikų ūkininkavo, laikė pienines karves, avis. Tad nenuostabu, kad kilo mintis ir pačiam tuo užsiimti. Juolab kad buvo žemės, be to, ir gamtai nesu abejingas. Lig šiol ūkyje nenaudojame jokių cheminių priemonių, trąšų ganykloms, – pasakoja Vaidas. – Man aišku buvo viena: niekada nesiimčiau pienininkystės, kadangi tai – daug laiko atimanti ūkininkavimo sritis. Pradžia buvo tokia: keletas mišrūnių ėriavedžių. Per kelerius metus bandą padidinome iki keliasdešimties avių.“

Vasarą galima apie juos pamiršti

Kartą Vaido dėdė užsiminė apie mėsinius galvijus – galovėjus. Mintis sūnėnui labai patiko, jis iš karto pradėjo ieškoti informacijos apie šiuos augintinius įvairiuose leidiniuose ir internete. „Pirmieji galvijai atkeliavo iš Lazdijų ir Zarasų rajonų. Pirmiausiai sudomino jų gebėjimas tiesiogiai iš žolės auginti aukščiausios kokybės mėsą, nešeriant papildomais pašarais. Jie – visiškai nereiklūs ganykloms, nereikalauja daug priežiūros. Vasarą net pamiršti, kad juos augini, svarbiausia, kad turėtų iš kur vandens atsigerti“, – šypsodamasis sako ūkininkas.
Abu kartu su tėvu Vladu kol kas puikiai susidoroja su galovėjų priežiūra – tam užtenka dviejų žmonių. Žinoma, ir galvijų skaičius kol kas nėra labai didelis: šiuo metu ūkyje auginami 25 grynaveisliai galvijai.

Tekstas – Česlavos Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ vasario numeryje.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download lava firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 21, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:05, leidžiasi 20:37.
  • Mėnulis teka 22:53, leidžiasi 12:11.
  • Mėnulis Jautyje 07:46, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Gaudvydas, Medeinė, Joana, Kazimiera
  • Medeinos (lietuvių miško deivės) diena
  • Šaknų diena. Ruoškite kompostą. Sėkite, sodinkite svogūnines gėles (krokus, žydres, snieguoles, scyles). Imkite derlių. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Tręškite šakniavaisius. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą arba anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius.
  • Dūmai raizgosi ir skleidžiasi pažeme prieš blogą orą, kyla aukštyn – prieš giedrą.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus