• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Garažo statyba. I dalis

Statant garažą, reikia įvertinti, kad tai bus ne tik automobilio „miegamasis“, bet ir patalpa įvairiems įrankiams, prietaisams, automobilio detalėms bei automobiliui skirtoms medžiagoms laikyti. Statyti garažą savo rankomis galima iš įvairių medžiagų: plytų, įvairių blokelių, rąstų ir kt. Statydami savarankiškai, gerokai sumažinate statinio savikainą, o atlikti statybos darbus gali kiekvienas, turintis nors nedidelę statybos darbų patirtį.

Pirmiausiai reikėtų nuspręsti, kokį garažo tipą pasirinkti, ir paskirti vietą jo statybai. Beje, šildomas garažas – didelė vertybė. Statyti stoginę nėra pats geriausias variantas: ji gali apsaugoti tik nuo lietaus arba sniego, bet ne nuo kitų išorinių poveikių. Galimas ir kitas variantas – taupant sklypo teritoriją, garažas įrengiamas kaip priestatas prie pagrindinio pastato arba per pastato cokolį nuleidžiamas į rūsio patalpas. Tuo atveju, kada prieš garažo vartus nėra aikštelės, kyla manevravimo nepatogumų. Galima garažą įrengti pirmame namo aukšte – taip pašalinamos įvažiavimo problemos. Tokiu atveju supaprastėja šiltinimo sprendimai, sutaupoma žemės sklypo. Itin patogu, jog patekti į tokį garažą galima per vidines duris, tiesiai iš gyvenamųjų patalpų; be to, nereikalingos papildomos komunikacijos, kitaip nei papildomo priestato atveju.

Jeigu garažui statote atskirą statinį, jis gali būti surinktas iš plieno lakštų arba sumūrytas iš plytų. Taip pat garažas automobiliui gali būti apjungiamas su įvairiais statiniais – dirbtuvėmis, malkine ir kt. Optimalu būtų išdėstyti garažą pagal tvorą – tuomet būtų išvažiuojama tiesiai pro vartus. Taip sutaupytumėte keletą metrų žemės sklypo.

Garažo statybos vieta pasirenkama atsižvelgiant į detalųjį planą, kuriame pažymėti visi esantys ir planuojami statiniai, išdėstyti pagal esamus normatyvus ir taisykles. Jeigu garažas statomas prie sklypo perimetro ribos, o ne sklypo viduryje; privalote užtikrinti, kad atidaromi vartai netrukdytų judėjimui už jūsų sklypo ribos. Jeigu jūsų sklypas ribojasi su kaimyno sklypu, statant prie kaimynų sklypo ribos, privalote užtikrinti, kad lietaus vanduo nuo garažo stogo netekėtų į kaimyno sklypo teritoriją. Atstumas nuo kaimyno pastatų, kurių langai garažo pusėje privalo būti ne mažiau 10 m. Taip pat privalote laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių.

 

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus. Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ birželio numeryje.

Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus