• spalio 4 d., Trečiadienis

Gėlėms peržydėjus…

Peržydėjusiųjų priežiūra:

* Geriausias metas persodinti barzdotuosius vilkdalgius – pasibaigus jų žydėjimui. Vienoje vietoje šios gėlės gerai auga 4–6 metus. Atskyrę kero dalis ar atskirus šakniastiebius su lapais, juos sodinkite naujoje vietoje, kompostu pagerintoje nerūgščioje žemėje. Prieš persodinant, lapai ir šaknys patrumpinami, o duobėje šakniastiebiai išdėstomi horizontaliai, šaknys nukreipiamos gilyn.

* Narcizų ramybės periodas – gana trumpas: ne visas mėnuo. Pageltus lapams, svogūnėlius iškaskite ir apdžiovinkite nekarštoje ir nesaulėtoje vietoje (apie 20 ºC). Iki palankiausio sodinimo laiko – rugpjūčio pabaigos ir rugsėjo pradžios – laikomi nekarštame kambaryje.

* Nekarštomis dienomis galima persodinti, dauginti raktažoles, žiemes, vaisginas, poraičius, kiliminius flioksus, uolaskėles, kvapiąsias našlaites.

* Auginiais dauginkite rudgrūdėles, levandas, šalavijus, šilokus.

* Patikrinkite, kaip laikosi anksčiau iškastų pavasarinių svogūninių gėlių svogūnėliai. Radę laisvą valandėlę, juos nuvalykite, surūšiuokite pagal dydį.

 

Renkame sėklas

Rinkti sėklas verta tik tada, kai auginate vienos veislės gėles. Kelios tos pat rūšies veislės viename sode dažniausiai nesunkiai kryžminasi, taigi iš tokių sėklų išauginti sėjinukai gali turėti visai kitokių požymių. Geriausias sėklas subrandina peržydėję ankstyvieji žiedai. Tačiau, jei orų sąlygos netinkamos (pavyzdžiui, dažnai lyja ir užuomazgos ima pūti), teks palaukti ir rinkti sėklas vėliau. Tik tų augalų, kurių žydėjimo periodas trumpas, ir sėklos turi subręsti greitai, viršūnes reikia apsaugoti nuo lietaus. Rinkti sėklas patariama nudžiūvus rasai, nuo sausų augalų.

Nesumaišykite ir tinkamai išdžiovinkite surinktas sėklas. Kiekvienos rūšies dėkite į atskiras dėžutes, iš karto užsirašykite pavadinimus. Džiovinkite plonu sluoksniu, padėtas gerai vėdinamoje vietoje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius