• birželio 9 d., Penktadienis

Gėlės balkone ir namuose

Įsisiūbavęs pavasaris, į nugarą šnopuojanti vasara ir šilti orai skatina puošti balkonus, o drauge turime pasirūpinti ir namuose augančiais augalais.

 

Balkonuose – pasiruošimas vasarai

Balkonuose ir terasose visada šilčiau nei lauke. Ankstyvųjų pavasarinių gėlių deriniai jau peržydėjo arba baigia peržydėti. Metas pagalvoti apie vasaros spalvas. Visas vienmetes gėles į lovelius, lauko ir kabamuosius vazonus perkelkite gegužės viduryje.

Šilčiausia vieta – uždari balkonai. Kai kuriomis saulėtomis dienomis jau būna per karšta – reikėtų atidaryti langus arba bent praverti orlaides, kad augalai neperkaistų.

Prigijusius ir suvešėjusius balkonų augalus reikia gausiai laistyti ir patręšti.

Dar galima dauginti pelargonijas, fuksijas, lantanas, visadžydes begonijas. Nukirptos šakelės nesunkiai įsišaknija pamerktos į vandenį.

Gėlių derinius paįvairinkite prieskoniniais augalais. Dauguma jų tikrai dekoratyvūs. Be to, visada malonu arti virtuvės turėti kvapnių lapelių.

Permainos kambariuose

Kambariuose saulės šviesos kur kas daugiau. Nebūtina augalų stumti kuo arčiau lango, atvirkščiai – dabar juos galima laisvai išdėstyti. Įvertinkite kiekvienos rūšies poreikius. Paparčiams, dracenoms, anturiams ir panašiems augalams prie pietinių langų gali būti per karšta. Juos patraukite į kambario vidurį arba perneškite į mažiau saulėtas patalpas.

Kad augalai nenulinktų į lango pusę, kas kelias dienas (bent kartą per savaitę) vazonus truputį pasukite.

Kas 2–3 dienas patikrinkite, ar neišdžiūvo žemė vazonuose. Šiltomis ir saulėtomis dienomis gėlės gan greitai išgarina vandenį.

Trąšų kambarinėms gėlėms yra įvairių. Kad ir kokias pirktumėte, būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų. Neturintiems laiko ar užmaršiems sodininkams patariama naudoti ilgo veikimo trąšas. Įterptos į žemę, jos tirpsta labai pamažu, augalams maisto medžiagų užtenka iki trijų mėnesių.

Dalį lauko sąlygas toleruojančių gėlių jau pratinkite prie gyvenimo sode. Šiltomis dienomis grūdinkite – pradžioje išneškite tik kelioms valandoms, laikykite šešėlyje. Po savaitės juos jau galima palikti lauke visai dienai. O visą parą kambarinės gėlės gerai jausis, tik kai naktimis oras atvėsta ne žemiau kaip iki 10 °C.

Į lauką išneštus stambius kambarinius augalus (lauramedžius, jukas, alyvmedžius, oleandrus, mirtas) galite pamarginti vienmetėmis gėlėmis. Didesni vazonai statomi šalia, sudarant spalvingas grupes, o smulkios gėlytės (laibeniai, lobelijos, ragilės) sodinamos jų kraštuose.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius