Gėlės prie kompiuterio

Didžiausias dalykas, kurį mums teikia augalai darbo vietoje – teigiamos emocijos. Jie nuramina, atpalaiduoja, pradžiugina. Ramiai nusiteikęs ir gerai nusiteikęs žmogus ilgiau išlaiko dėmesį, daro mažiau klaidų ir kokybiškiau dirba. Užmirškite visus prietarus (esą kaktusai sugeria elektromagnetinius kompiuterio spindulius) ir pagalvokite, kaip suderinti grožį ir patogumą.

 

 

 

 

 

 

Augalai turi padėti, o ne trukdyti dirbti. Ant darbo stalo dažniausiai trūksta vietos: knygos ir dokumentai, klaviatūra, pelė, laidai ir dar daug kas. Tad ir augalas turi būti nedidelis, neišsiskleidęs į šalis. Ne mažiau svarbu ir saugumas. Ką nors pajudinus ar pastūmus, augalas neturėtų nukristi, todėl nedidelis ir sunkokas keraminis vazonėlis bus privalumas.

Kompiuteris retai kada statomas prie lango. Ant stalo prie sienos ar kambario viduryje kur kas tamsiau. Papildomas apšvietimas dažniausiai reikalingas darbo stalui, o ne aplinkai. Taigi pirmiausia augalai šalia kompiuterio kenčia dėl šviesos stokos. Triukšmas jiems taip pat nepatinka. Sklindanti šiluma dar labiau sausina ir kambario orą.

Ant stalo reikėtų statyti tik nedidelį ištvermingą augaliuką. Tiktų sansevjeros, ypač kompaktiškos trijuostės sansevjeros veislės ‘Golden Hahnii’ ir ‘Silver Hahnii’. Mažutė sanpaulija ar jauna gebenė taip pat pagyvins aplinką.

Daug geresnės sąlygos greta rašomojo stalo. Ten, jei tik leidžia sąlygos, galima sukurti gėlių derinį. Pagal galimybes auginkite vieną arba kelis vešlius augalus. Žalia spalva ir nelygus lapijos paviršius leis pailsėti akims.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius