• birželio 29 d., Trečiadienis

Gėlės prie kompiuterio

Didžiausias dalykas, kurį mums teikia augalai darbo vietoje – teigiamos emocijos. Jie nuramina, atpalaiduoja, pradžiugina. Ramiai nusiteikęs ir gerai nusiteikęs žmogus ilgiau išlaiko dėmesį, daro mažiau klaidų ir kokybiškiau dirba. Užmirškite visus prietarus (esą kaktusai sugeria elektromagnetinius kompiuterio spindulius) ir pagalvokite, kaip suderinti grožį ir patogumą.

 

 

 

 

 

 

Augalai turi padėti, o ne trukdyti dirbti. Ant darbo stalo dažniausiai trūksta vietos: knygos ir dokumentai, klaviatūra, pelė, laidai ir dar daug kas. Tad ir augalas turi būti nedidelis, neišsiskleidęs į šalis. Ne mažiau svarbu ir saugumas. Ką nors pajudinus ar pastūmus, augalas neturėtų nukristi, todėl nedidelis ir sunkokas keraminis vazonėlis bus privalumas.

Kompiuteris retai kada statomas prie lango. Ant stalo prie sienos ar kambario viduryje kur kas tamsiau. Papildomas apšvietimas dažniausiai reikalingas darbo stalui, o ne aplinkai. Taigi pirmiausia augalai šalia kompiuterio kenčia dėl šviesos stokos. Triukšmas jiems taip pat nepatinka. Sklindanti šiluma dar labiau sausina ir kambario orą.

Ant stalo reikėtų statyti tik nedidelį ištvermingą augaliuką. Tiktų sansevjeros, ypač kompaktiškos trijuostės sansevjeros veislės ‘Golden Hahnii’ ir ‘Silver Hahnii’. Mažutė sanpaulija ar jauna gebenė taip pat pagyvins aplinką.

Daug geresnės sąlygos greta rašomojo stalo. Ten, jei tik leidžia sąlygos, galima sukurti gėlių derinį. Pagal galimybes auginkite vieną arba kelis vešlius augalus. Žalia spalva ir nelygus lapijos paviršius leis pailsėti akims.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Birželio 29, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:45, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka 04:18, leidžiasi 22:57.
  • Mėnulis Vėžyje. Jaunatis 05:52.
  • Petras, Petrė, Paulė, Paulius, Povilas, Benita, Benitas, Gedrimė, Mantigirdas
  • Šv. Petras ir Povilas (Petrinės). Lietuvos pasieniečių diena
  • Lapų diena. Tinkamas metas augalus laistyti, genėti sergančius medžius ir krūmus, gyvatvores.
  • Jei birželyje būna ir lietaus, ir saulės, tai gerai kitų metų derliui.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris